Ústí vedlo před poslední desetiminutovkou už 83:71, ovšem domácí devítibodovou šňůrou duel zdramatizovali. Kolaps ale odvrátil Ladislav Pecka, jenž odpověděl sám osmi body v řadě a celkově si v poslední čtvrtině připsal 16 ze svých 29 bodů, k nimž navíc zapsal i 10 doskoků. Výraznou měrou se k němu přidali také Lamb Autrey (30 bodů) a Spencer Svejcar (22 bodů).

„Ze začátku to nebyl moc ofenzivní zápas. Naštěstí jsme se dokázali chytit dřív, především díky tomu, že jsme dali velký počet trojek. Mnoho hráčů se zapojilo a díky tomu jsme se na konci oddálili na dostatečný rozdíl," hodnotil nejmladší člen ústeckého kádru Matěj Wiesner, jenž si na konci zápasu připsal další minuty i body v nejvyšší soutěži.

Rapid Ústí n. L. - Svarog Teplice, 1. FUTSAL liga 2021/2022
OBRAZEM: Svarog zvládl derby proti oslabenému Rapidu

„Utkání se muselo líbit zejména divákům, protože padlo okolo 200 bodů. My jsme měli skvělý den v útoku, což potvrzuje naši stoupající formu. Ale sám jsem nečekal, že jsme schopni takovýmto způsobem „explodovat“. Co nám nevycházelo v minulých utkáních v útočné fázi, tak dnes nám vyšlo vše, na co jsme sáhli, hlavně v poslední čtvrtině. Jsme za tohle vítězství velmi rádi,” doplnil trenér Jan Šotnar.

Ústí poskočilo na 5. příčku, liga pokračuje po reprezentační přestávce 3. března, Sluneta přivítá Opavu.