Basketbalisté Slunety museli na úvod soutěže skousnout hořkou pilulku. V předehrávce 2. kola KNBL totiž doma jen těsně unikli stovce, s Beksou prohráli 79:96.

Už úvod zápasu byl v podání hostů drtivý. Náskok 9:0 si vypracovali třemi trojkami, které naznačily, v jakém duchu se ponese celé utkání. Pardubicím se střelba zpoza trojkového oblouku dařila prakticky po celý zápas, nakonec se udržely téměř na 50 procentech úspěšnosti.

„Přestože hosté v létě vyměnili pár hráčů, očekávali jsme, že budou chtít hrát rychle dopředu a budou se chtít opřít o fyzickou převahu na doskoku,“ hodnotil trenér domácích Antonín Pištěcký. „Tomu jsme uzpůsobili i taktiku, bohužel Pardubice si fantastickým procentem úspěšnosti střelby z dálky vypracovaly náskok, který už nepustily,“ dodal.

Beksa nakonec proměnila 12 z 25 tříbodových pokusů, což jí spolu se skvělým Benjaminem zajistilo pohodlné vítězství. „Už z loňské sezóny jsme věděli, že Ústí má kvalitní tým se spoustou výborných hráčů a skvělým trenérem,“ neskrýval respekt k soupeři kouč hostů Levell Sanders. „V prvních zápasech sezóny je vždy těžké odhadovat, s čím soupeř přijde, proto jsme se snažili hrát především co nejvíc agresivně a využít svou výškovou převahu na doskoku,“ odkryl klíč k úspěchu.

NÁSKOK SI ZKUŠENĚ POHLÍDALI

Ústečtí se, zejména ve druhé půli, dostali několikrát na dostřel, hosté ale vždy v pravý čas zabrali a díky skvělé střelbě si s přehledem hlídali dvouciferný náskok. „Ačkoliv jsme v průběhu hry obranu několikrát měnili, nepodařilo se nám soupeře zastavit, byť jsme se párkrát dostali na hratelný rozdíl osmi nebo deseti bodů,“ dodal v hodnocení Pištěcký. „Dostali jsme přes devadesát bodů, to je strašně moc, musíme zapracovat na obraně,“ vypíchl hlavní nedostatek Houška.

„I přesto, že jsme prohráli, musím ale pochválit celé mužstvo, které dnes vložilo do zápasu spoustu energie,“ řekl na závěr Pištěcký. „Pokud budeme v tomto trendu pokračovat, rozhodně máme na čem stavět.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 79:96 (10:21 36:47 62:74)