Oba týmy jsou v opačných pozicích, než bývalo v minulých sezónách zvykem. Východočeši se pravidelně pohybovali ve spodních patrech tabulky, na Pištěckého družinu vyzráli z posledních deseti duelů pouze dvakrát. Jenže letos, i přes porážku 86:90 v prvním vzájemném duelu, okupují s bilancí osmi výher a sedmi porážek čtvrtou příčku, zatímco severočeský mančaft je s bilancí 7-9 šestý.

„Náš sobotní soupeř se opírá především o výkony šestice kvalitních hráčů, kteří jsou velmi zkušení a od začátku sezóny to potvrzují v každém utkání," nastudoval si soupeře domácí kouč Antonín Pištěcký. Mezi šesti kvalitními hráči je také bývalý hráč Ústí a výtečný střelec Devante Wallace, jenž se na severu Čech před dvěma lety neloučil v dobrém. „My se budeme chtít soustředit na náš výkon a potvrdit výhru, kterou jsme si z Kolína přivezli," dodal jasný plán ústecký trenér.

Situaci mu ale komplikují absence. Nejistý totiž zůstává start všech tří hráčů základní sestavy, kteří chyběli už ve Svitavách. Šotnara trápí pata, Svejcara kotník, podkošový kolos Rakočeviče zase stehenní sval. „Kolín jsme dokázali porazit na jeho palubovce a věřím, že to dokážeme zopakovat i na domácí palubovce. Nebudeme se vymlouvat na možné absence, máme silný tým, kde může kdokoli vystoupit ze svého stínu a podat nadstandartní výkon. Samozřejmě bude rozhodující naše hra na obranné polovině," odmítl výmluvy Svejcar, o jehož startu se nejspíš rozhodne až těsně před utkáním.

Ústí naposledy padlo v okleštěné sestavě ve Svitavách, čímž natáhlo špatnou sérii už na tři porážky v řadě. Kolín nezvládl derby s Pardubicemi, stejného soka předtím, stejně jako Ostravu, ovšem zdolal.

Duel v ústeckém Sportcentru Sluneta začne v sobotu v 18 hodin, přímým přenosem ho lze sledovat na serveru tvcom.cz.