Ještě o tři roky mladší lodivod, než byl Antonín Pištěcký, působil v prvoligových Litoměřicích, díky čemuž zná mladé ústecké hráče. Letos mají do Slavoje vyřízené střídavé starty například Johan Haiblík či Jan Karlovský. "Je to samozřejmě jedna z výhod, ale pro jeho angažování jsme se rozhodli spíše proto, že je to další mladý ambiciózní trenér, který se vzdělává a Litoměřice už mu možná byly trochu malé," uvedl generální manažer Slunety Tomáš Hrubý.

Šotnar v nedávném rozhovoru pro Litoměřický deník přiznal, že by se časem rád posunul do nejvyšší soutěže. "V současné době si dodělává trenérskou licenci FIBA, což v našich končinách není úplně běžné a obvyklé," odkázal Hrubý na pracovitost nového šéfa ústecké lavičky. "Je to pro něj první štace v nejvyšší soutěži a zároveň obrovská výzva. Věřím, že povede ke vzájemné spokojenosti."

Litoměřický rodák povede Ústí nad Labem minimálně do konce sezóny, v případě spokojenosti je ve smlouvě zanesena opce na další rok. Do funkce nastoupil už ve čtvrtek, kdy vedl dopolední trénink, v sobotu ho hned na uvítanou čeká nymburský hegemon.

/ROZHOVOR PŘIPRAVUJEME/