Nechybělo mnoho a nová sezona basketbalové ligy odpálila pořádnou senzací.  Nebojácní Ústečané v zahajovacím duelu přitlačili ke zdi šampiony z Nymburka. Obhájci titulu se museli vydat ze všech sil, aby nakonec přemohli hostující Pandy 85:66. O povinné vítězství se přitom museli strachovat téměř až do konce vyrovnaného zápasu.

Ústecký kouč Stavěl dnes představil zcela nový tým, ale opět sestavený především ze zámořských posil, které se hned předvedly v dobrém světle. Nejvíc byl vidět Rahon, s 24 body nejlepší střelec zápasu. A právě díky němu dokázali hosté držet s favoritem krok nečekaně dlouho .

Soupeři se přetahovali o vedení tři čtvrtky a domácí, kteří se museli obejít bez pěti předsezonních posil včetně Bartoně, se mohli zklidnit až pět minut před koncem, kdy si poprvé vybudovali dvouficerný rozdíl.

„Hráli jsme hodně dobře, to asi nikdo nečekal. Třicet minut jsme hráli s favoritem vyrovnaně a ten výsledek je pro nás příliš krutý," řekl hrající manažer Ústí Vladimír Hejl.

„V úvodu to bylo kostrbaté, v první půli jsme dostali hodně bodů (40:40). Musíme zapracovat na obraně," poznamenal nymburský pivot Pavel Houška, ústecký odchovanec.

Zdá se, že Sluneta dokáže navázat na loňskou nejúspěšnější sezonu v historii klubu.

V sobotu se do ligového dění zapojí už i Děčín, který přivítá Jindřichův Hradec.

Nymburk - Ústí nad Labem 85:66 (20:24, 40:40, 62:54)
Nejvíce bodů: Washington 22, Rančík 15, Houška 13 - Rahon 24, Laroche 14, Vette 11. Fauly: 21:19. Trestné hody: 24/17 - 16/12. Doskoky: 39:30. Trojky: 4:4.