„Klobouk dolů před holkami, soupeřky už k nám jezdí s tím, že to prostě zkusí. Vybudovaly jsme si respekt," pochvaluje si trenérka týmu Marcela Bromová.

Slovan se stává postrachem soupeřů, naposledy jeho formu pocítily hráčky Jirkova. „Sehrály jsme poslední dva zápasy první poloviny soutěže, začátek nám vůbec nevyšel, měly jsme špatný příjem a prohrávaly 0:5. Soupeřky byly šikovné, ale působily zakřiknutým dojmem. Něco jsme si řekly a pak se rozjely," těšilo Marcelu Bromovou.

Hosté měli hlavní údernou sílu postavenou na smeči. „Podle toho jsme postavily od druhého setu obranu a jejich smečařku eliminovaly. Bez ní byly soupeřky poloviční, začaly jsme je tlačit servisem a už jsme je převyšovaly," líčila trenérka Chabařovic.

Za hodinu bylo hotovo, ale dlouhá pauza a čekání na odvetu domácí tým zdravým způsobem nabudily. „Soupeřky chtěly čekat na řádný start druhého zápasu, což se často nestává. Holky do toho šly naplno, ve druhém setu uhrály hostující hráčky jen devět bodů," popisovala Bromová.

V tu chvíli bylo jasné, kam utkání směřuje a kdo na hřišti tahá na kratší konec. „Soupeřky už rezignovaly, mělo to jednoznačný průběh."

V souvislosti s dominancí Chabařovic už se znovu začíná mluvit o jejich postupu do první ligy. „Ta ale vzhledem k hracímu systému a cestování nepřipadá v úvahu. Možná si příští rok zkusíme Český pohár, kde se můžeme konfrontovat se zajímavými týmy," uzavřela trenérka Bromová.

2. liga žen: Chabařovice – Jirkov 3:0 (15, 20, 12) a 3:0 (15, 9, 16). Chabařovice: K. Suchoňová, V. Suchoňová, Černá, Výborná, Pánková, Lukšíková, Votroubková, Housková.