V Česku se schyluje k další boxerské show! Pokud všechno klapne, dojde v dubnu Ústí nad Labem na dlouho očekávaný souboj těžkých vah o český titul mezi obhájcem titulu Pavlem Šourem a dosud neporaženým Tomášem Šálkem. A jako bonus obhajoba světového pásu Fabiány Bytyqi.

„Ano, je to pravda. Na 6. dubna chystám v Ústí galavečer, který bude ještě lepší než ten poslední,“ potvrdil trenér a promotér Lukáš Konečný, který se v prosinci vrátil na jeden zápas do profi ringu a ve čtyřiceti letech jasně vyhrál. „Mám dva hlavní zápasy o titul - obhajoba světového pásu WBC Fabiány Bytyqi a souboj Tomáše Šálka s obhájcem českého titulu Pavlem Šourem. Vím, že dokážu domluvit i atraktivní zbytek startovky. Teď už jen sehnat kolem milionu a půl,“ pousmál se Konečný, kterého teď čeká martyrium se sháněním financí. „Budu chtít oslovit kraj i město, ale největší část pokryjí sponzoři. Dávám si 14 dní na prozkoumání terénu, podle toho udělám definitivní rozhodnutí.“

Konečně by se tak střetli dva pořízkové – obhájce českého titulu Šour a neporažený ústecký mladíček Šálek, který má sedm z devíti výher před časovým limitem. Pro Šálka to bude první titulový zápas, pro šampiona Šoura možná poslední bitva u profíků, neboť koketuje s návrat k amatérům kvůli olympiádě.

„O téhle bitvě se mluví už hodně dlouho, převážně ze strany Šoura. Tomáše jsem bránil, protože jsem chtěl, aby vyzrál. Teď už vím, že má šanci na výhru,“ pronesl Konečný, trenér Šálka.

Více se dočtete v pátečním Deníku.