V sobotu 25. června mohou udělat další krok na cestě za svým snem. Na galavečeru profesionálního boxu s názvem Box Live Ústí, který se uskuteční v hale Slunety, je čekají těžcí a zároveň zajímaví soupeři.

EXOTICKÁ SOUPEŘKA

Dvacetiletá sympatická blondýnka Fabiana (7-0-0, 3 KO) vybojovala 5. března v Plzni titul juniorské mistryně světa WBC a nyní ho bude poprvé obhajovat. Její soupeřkou bude Halima Ramadhan Vunjabeiová (3-2-1, 2 KO) z daleké Tanzanie a na „Andělskou Pěst", jak se studentce UJEP přezdívá, nečeká žádná procházka růžovou zahradou.

„Fabču čeká hodně těžký oříšek, její soupeřka sice nemá kdovíjakou techniku, ale to nahrazuje neuvěřitelnou bojovností a vůlí. Je nevyzpytatelná, má velkou ránu a v ringu určitě nechá všechno," říká její trenér Lukáš Konečný na adresu třiadvacetileté boxerky, jejíž bilance sice není na první pohled dvakrát působivá, ovšem skrývá se v ní už i osmikolový duel o domácí pás, který vyhrála proti soupeřce s rekordem 11-0! „Rozhodně bych ji nepodceňoval, bude to těžký zápas," ví Konečný.

Jeho stáj SES Team Czech Republic bude na galavečeru reprezentovat i mladší bratr Fabiany Sebastian (7-0-0, 6 KO), kterého čeká souboj s Norbertem Glückem z Maďarska (7-2-0, 4 KO). Ten je ve světovém žebříčku o 134 míst výše než osmnáctiletý Ústečan!

NEBUDE TO JEDNODUCHÉ

„Nebude to nic jednoduchého. Chtěli jsme pro Sébu opravdu kvalitního soupeře, aby měl šanci posunout se v žebříčku výše. Zápas je vypsán na šest kol a snad nebude mít podobný průběh jako v Plzni, kde soupeř Sebastiana překvapil a ten byl rád, že přežil první kolo," vzpomněl si Konečný na nedávný souboj svého svěřence s Gruzíncem.

„Na zápas už se moc těším. Měl jsem tvrdou přípravu a nemůžu se dočkat, až se soupeřem změřím síly. Norbert Glück je zajímavá volba, je zkušený a v žebříčku je na tom lépe než já. Mám ale radost z toho, že to bude doma v Ústí, protože přijde spousta známých," říká Sebastian Bytyqi.

Box Live Ústí nabídne divákům celkem sedm zápasů, z toho tři titulové. Kromě Fabiany Bytyqi budou své pásy mistrů Evropy obhajovat ještě její tréninková parťačka a děčínská rodačka Lucie Sedláčková a také plzeňský Štěpán Horváth (oba WBO). Vstupenky v ceně 250 Kč jsou stále k dispozici na www.ticketportal.cz nebo v Hospůdce Eden.

Soutěž o vstupenky na Box Live Ústí!Galavečer Box Live Ústí vypukne v sobotu 25. června v hale Slunety na Klíši. Po dvou vstupenkách získají dva soutěžící, kteří správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít štěstí při losu. Ptáme se: Z jaké země pochází soupeřka Fabiany Bytyqi? Své odpovědi posílejte do čtvrtečního poledne na e-mail: soutez.ustecky@denik.cz.