„Půjde už o 32. ročník světového poháru v olympijském karate. Za tu dobu si vybudoval své pevné místo v rámci kalendáře významných evropských soutěží,“ řekl hlavní organizátor a šéftrenér Kamury Martin Leška.

V letošním roce bude soutěž, díky velkému zájmu startujících výprav dvoudenní. V sobotu se představí veškeré oficiální kategorie WKF -dorost, junioři,U21 a senioři, nedělní soutěžní den bude věnovaný kategoriím dětí a mládeže do 13 let. „Toto je běžný model soutěží v zahraničí,“ prozradil Leška.

NABITÁ ÚČAST

V loňském roce se posledního ročníku zúčastnilo celkem 590 startujících z 15 států.V letošním roce se očekává za oba soutěžní dny celková účast přes 800 startujících. „Aktuálně registrujeme přihlášky od 650 startujících z 20 států,“ vypočítal tři dny před startem soutěže ředitel závodu. „Na turnaj jsou, kromě českých závodníků a zástupců české reprezentace, přihlášení nejen zástupci našich sousedních zemí, ale i závodníci z Francie, Azerbajdžánu, Egypta, USA či Ománu,“ odtajnil nabitou účast pro fanoušky. „Perličkou na letošním ročníku bude mimo jiné i účast národního týmu Azerbajdžánu, který se v současné době řadí mezi TOP týmy světového olympijského karate.“

Czech open 2019 se uskuteční v sobotu a v neděli ve Sportcentru Sluneta na Klíši, vstupné pro všechny fanoušky je zdarma. „Oba soutěžní dny zahajují v devět hodin ráno technickými sestavami kata, následovat budou disciplíny kumite,“ uzavřel Leška.