Florbal Ústí má před sebou asi nejdůležitější domácí duely v této sezoně. Tedy alespoň zatím. Minulý víkend se totiž Ústeckým podařilo prolomit špatnou venkovní bilanci a v Brně dokázali jednou zvítězit. Nyní mohou v domácím dvojzápase udělat výrazný krok k vítězství v celé sérii.

Ten by sice ještě neznamenal jistotu záchrany, neboť Ústí by zamířilo do baráže proti finalistovi 1. ligy, odvrátil by ale jistotu pádu o soutěž níž, kam zamíří poražený z této série.

„Myslím, že v Brně jsme neukázali florbal, který umíme hrát. Musíme zlepšit nasazení a bojovnost, díky kterým vyhrálo Brno druhý zápas,“ soudí Jakub Kolstrunk, jedno z ofenzivních es ústeckého celku.

DOMÁCÍ TVRZ

Ústí je zatím ve výhodě. V předchozí sérii s Libercem si oba týmy držely neporazitelnost v domácích zápasech, totéž platilo i v sérii Brna se Znojmem. To by nyní Ústí k vítězství v sérii stačilo, v Brně totiž dokázalo uspět 3:1, ve druhém mači ale padlo 4:6.

„Víme, že doma jsme daleko silnější a o víkendu to budeme určitě chtít potvrdit,“ burcuje kapitán David Stummer. „Máme skvělé fanoušky, musíme jim ukázat, že florbal hrát umíme. Věřím, že místo slov za nás budou hovořit výkony na hřišti a oba zápasy dovedeme do vítězného konce,“ přidává Kolstrunk.

Ústí doma získalo 13 z 15 bodů v základní části, v play-down proti Liberci zde vyhrálo všechny tři své zápasy. Naopak Brno prohrálo všechny duely ve Znojmě, v základní části získalo venku, stejně jako Ústí, pouhé dva body.

Potkávají se dva nejhůře postavené celky po základní části, nyní už jde opravdu o všechno. „Čeká nás náročný soupeř, který určitě hraje pod své možnosti,“ přemítá Stummer. „Myslím ale, že máme kvalitu na to, abychom se mu vyrovnali, což jsme potvrdili na jeho palubovce.“

Kromě duelů v play-down se oba celky střetly už v základní části, každý si dokázal uhájit domácí prostředí, navíc naprosto stejným poměrem 7:4.

CHTĚJÍ TĚŽIT Z PODPORY SKVĚLÝCH FANOUŠKŮ

„Na zápasy play-down jsme snížili vstupné ze 40 korun na polovinu, děti do 120 cm, senioři a ZTP mají vstup zdarma,“ objasnil marketingový manažer Florbal Ústí Martin Harmach.

„V návštěvnosti týmů nejvyšší soutěže jsme v polovině tabulky, což je na nováčka skvělé. Víme, že máme výborné fanoušky, kteří nás chodí podporovat. S Libercem jich přišlo dohromady 1 024. Za to jim patří obrovský dík!“

Heslo společně do boje tak má své opodstatnění. Zápasy začínají v sobotu ve 20.15 a v neděli v 17.15 ve Sportcentru Sluneta. Jde o záchranu nejvyšší soutěže a domácí k ní mohou udělat výrazný krok.