A ještě jedna věc: Na trůn pro Nejúspěšnějšího sportovce Ústecka za rok 2007 usedla drobná blondýnka Lucie Zbořilová. Od té doby žena tuto anketu v hlavní kategorii na Ústecku nevyhrála. Výsledky minulého ročníku najdete zde: Na trůn pro Nejúspěšnějšího sportovce Ústecka usedl hokejista Roubík

„Wow, to jako opravdu? Vážím si toho a přeji další ženě, aby zažila tak neuvěřitelný pocit, jaký jsem tehdy prožila já," říká Lucie Zbořilová.

„Na slavnostní vyhlášení ráda vzpomínám, pokaždé mě to zahřeje u srdce," usmívá se při připomenutí svého deset let starého triumfu tehdejší mistryně světa v karate.

„Bylo neuvěřitelné se zařadit do výběru tak dobrých sportovců a nakonec to i vyhrát. Byla jsem nervózní, ale to se po vyhlášení změnilo v neuvěřitelnou radost," dodává.

Karate se už podle svých slov dávno nevěnuje, žije v hlavním městě, na své úspěchy ale ráda vzpomíná. „Teď už mám jinou pracovní náplň, pracuji v pojišťovně. Ale občas se v Praze potkám s bývalými kolegy z klubu a zavzpomínáme," říká.

A co jí bojové umění do života dalo? „Karate bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Dalo mi rozhled do života, co se týče úcty a respektu ke svému okolí. A v neposlední řadě i spoustu dobrých kamarádů a známých," má jasno Zbořilová.

Právě ona byla v roce 2007 poslední ženou na trůnu pro Sportovce Ústecka. Od jejího triumfu se mnoho žen pokoušelo prosadit, žádná z nich ale v hlavní kategorii nezvítězila.

KDO ZVÍTĚZÍ LETOS?

Další možnost dostanou dámy dnes večer, kdy budou odtajněny výsledky již 18. ročníku tradiční ankety. Tu společně pořádají Ústecký deník, Česká unie sportu a agentura Sport Action s.r.o. Loni se z prvenství poprvé v kariéře radoval hokejista Jaroslav Roubík a i letos bude patřit k favoritům.

Těch je ale tradičně více. Třeba plavec Petr Bartůněk, čtyřnásobný vítěz ankety bořil v roce 2016 české rekordy a zúčastnil se i MS v Kanadě. Nominace naleznete zde: Trůn je připravený! Kdo se stane králem ústeckého sportu?

Jsou tu ale i dámy, které vstoupily do dějin sportu. Profesionální boxerky Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková se staly juniorskými mistryněmi světa. Zařadí se jedna z nich po bok Zbořilové? To se dozvíme v úterý 18 hodin v Národním domě…