A tým Martina Stavěla dokázal favorita překvapit a vydolovat výhru 78:75. „Teď to ještě potřebujeme potvrdit v zápase s USK na domácí palubovce," řekl nejvyšší muž ústeckého týmu ostrostřelec Stanislav Votroubek.

Stando, porazili jste přední celek soutěže, co to pro vás znamená?
Je to důležité vítězství, byli jsme oslabení na rozehrávce, kdy Michal Čarnecký nemohl hrát. Na jednu stranu jsme se s tím dokázali vypořádat dobře, na druhou stranu jsme udělali strašně hodně ztrát, to bylo šílené. Můžeme být rádi, že i s takovým handicapem vyhráli a pro nás je to důležité. Teď to potřebujeme potvrdit v zápase s USK na domácí palubovce.

Už s Děčínem jste sahali po senzačním výsledku, berete to jako zadostiučinění?
Nemáme takovou hráčskou kvalitu, že bychom někoho bez bojovnosti někoho mohli porazit. My to tam musíme do hry dostat. S Děčínem, tam to byla smůla na konci. Škoda, že nám do nespadlo do klína, mohli jsme mít už třetí v řadě. To se nedá nic dělat.

Čím jste zlomili zápas na svou stranu?
Danova (Kendrid) trojka dvě minuty před koncem byla důležitá, ale ještě více nám pomohli útočné doskoky v rychlém sledu v podání Jeliho (Jan Jiříček), tím jsme nedali Opavě šanci dostat se na dostřel a ten poslední útok, to už bylo buď a nebo, jestli to zkusí z dálky a vyrovnají nebo ne. To se jim naštěstí nepovedlo.

Vznikla situace, kdy vám rozhodčí zapískal osobní chybu, ale nakonec to vzal zpět. Čím jste ho přesvědčil?
(smích). Já ničím, ale viděl to druhý rozhodčí, byl jsem metr od hráče a ani jsem se nedotkl. Po poradě rozhodčích to vzali zpět. To se stane, ale nevím, jak by to dopadlo, když to bylo takhle vyrovnané.

Zvedá se Sluneta a míří výš?
Zlepšení je patrné, už to ukázal zápas s Děčínem. Pochopili jsme všichni, že to bez týmového výkonu a bojovnosti nepůjde. Vyšel nám i druhý poločas v Jindřichově Hradci. Dnes až na výjimky se to potvrdilo a teď to potvrdit s USK.

Tam vy jste působil, co říct k soupeři?
Jsou tam mladí kluci, brání a všechno přebírají. Vyznávají tvrdý styl basketbalu, tím vyhráli dost zápasů. V útoku nemají takovou sílu, ale dohání to v obraně. Pokud budeme mít takový počet ztrát, tak můžeme na výhru zapomenout. Musíme zlepšit rozehrávku a doufám, že se dá Čarda (Michal Čarnecký) to kupy.

Byla znát jeho absence?
Bylo to znát, když týmu chybí dirigent hry, má balon pod kontrolou a umí přihrát. Ví, kdy je to riziko a kdy ne.

Jak se vám daří v dresu Slunety?
Poslední zápasy jsou lepší, ale je to tím, že se začalo dařit celému týmu. Pokud budou hrát dobře jeden nebo dva hráči, tak nemáme šanci nikoho porazit. Je jedno, kdo dá body, důležité je nasazení a bojovnost.

Je jasné, že vaše cíle jsou play off a vyhnout se Nymburku?
Toho nikdo nechce, ale když se dostanete do play off, tak se cíl splní. Tam už je to jedno, ale to uvidíme, ještě je to hodně daleko.