Starší dorostenci hokejbalové Elby DDM podlehli v rozhodující páté finálové bitvě na půdě Kladna 0:4, přesto mohli být se svou letošní misí nadmíru spokojení.

V roli outsidera

„Kluci samozřejmě byli po zápase trochu zklamaní, ale vzhledem k tomu, že jsme ještě na začátku základní části bojovali o účast v play off, je to opravdu velký úspěch, který ještě docení," povídal po finále s číslem pět trenér ústeckého výběru Jan Fedák.

Jeho svěřenci šli do vyřazovacích bojů v roli outsidera, až z páté pozice. Přesto na cestě do finále vyřadili silné Pardubice a také vítěze základní části soutěže z Dobřan. „Byl to největší favorit letošního ročníku, nikdo nám nevěřil, ale my jsme to zvládli," pochvaloval si Jan Fedák.

Ve finále Ústečané narazili na mladíky z Kladna a po dvou zápasech to s nimi nevypadalo dobře. „Dva mečboly soupeře jsme doma dokázali odvrátit a rozhodnout musel až pátý zápas. Ten jsme ale odehráli mizerně a soupeř zaslouženě zvítězil," pogratuloval Fedák vítězi a dodal: „Ale druhé finále za dva roky je úspěch. Kluci jsou vzorem pro mladší generace a to je super."

Play off 3. - 5. zápas: Elba DDM Ústí – Kladno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky Elby: Baránek 2, Patzelt, Peschout. Rozhodčí: Belanec, Žák. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely: 15:14. Diváci: 132. Stav série: 1:2.
Elba DDM Ústí – Kladno 6:1 (1:0, 0:1, 5:0). Branky Elby: Andres, Hruška, Patzelt, Navarra, Baránek, Kotlář. Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely: 17:20. Diváci: 140. Stav série: 2:2.
Kladno – Elba DDM Ústí 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely: 37:15. Diváci: 300. Konečný stav série: 3:2.
Sestava Elby: Řehoř, Seidler – Baránek, Cícha, Dušek, Chovanec, Jandík, Kotlář, Sedláček, Zuna – Andres, Čelleňuk, Černý, Červinka, Hašek, Hruška, Navarra, Patzelt, Peschout, Staněk, Vacek.