V pátek od 18 hodin změří na domácích stolech v hale Severotuku síly s pražskou Kotlářkou, v sobotu od 14 hodin se pak utkají s El Niňo Praha, účastníkem evropských pohárů.

Těžká zkouška

„S El Niňem můžeme jen překvapit, soupeř má kvalitnější kádr a v loňském ročníku extraligy skončil před námi na třetím místě. V domácím prostředí ho ale budeme chtít potrápit," slíbil všem fanouškům Slavoje jeho trenér Josef Braun.

Ústečtí stolní tenisté letos vstoupili do nejvyšší soutěže vítězně, když si před měsícem v domácím prostředí poradili s Libercem 4:2. Tentokrát na ně ale čeká další těžká zkouška. Jak se projeví měsíční přestávka mezi zápasy? „Doufám, že to zvládneme, jsme v plné síle, budeme kompletní a kluci jsou fit," pochvaluje si kouč před bitvami.

Tu úvodní v pátek obstará souboj s Kotlářkou. „Jsme papírově lepším týmem, hrajeme doma a určitě budeme chtít zvítězit," plánuje kormidelník Severočechů.

Pozor na Číňana

V sobotu už to bude tvrdší oříšek, El Niňo patří ke špičce tuzemského stolního tenisu a na soupisce má i hráče z Číny. „Loni nenastupoval pravidelně, takže byli ještě trochu slabší.

Teď máme zprávy, že u nás nastoupí. Opravdu můžeme jen překvapit a pokusíme se o to," má jasno Braun.

Znovu se bude spoléhat na zkušeného Davida Štěpánka a dvojici mladých ústeckých odchovanců Jakuba Seiberta s Tomášem Polanským. „Tomáš je ve formě, nedávno byl na seniorském mistrovství Evropy, kde jako nejmladší účastník hodně překvapil. Na seniorském žebříčku poskočil o sto míst dopředu," prozradil na závěr Josef Braun.