"Tento tým se opírá o kvalitní zkušené extraligové hráčky, které prošly různými reprezentačními výběry. Hrát proti takové kvalitě je nesmírně těžké," řekl po utkání trenér a vedoucí oddílu Jiří Novák.

S áčkem prohrály jeho svěřenkyně jasně 0:6 na zápasy, v duelu proti B týmu dokázala Sára Allertová zdolat Anežku Ilčíkovou 3:2 na sety, přesto z toho byl jasný výsledek 1:6. "Jsem rád, že alespoň Sáře se povedlo urvat ten jeden bod. Mrzí mne, že se nepovedlo přidat ještě alespoň jeden, ač k tomu bylo velice blízko v obou utkáních Martiny Novákové, kdy obě smolně prohrála 2:3," mrzelo Nováka. Ocenil i zápas proti A týmu domácích: "Šlo o utkání s špičkovým evropským týmem, kde proti nám nastoupila reprezentantka Polska, Ukrajiny a ČR. Utkání mělo samozřejmě jasný průběh, ale pro holky to byl zážitek si zahrát s tak kvalitním soupeřem. Už jenom sledovat profesionální přístup těchto hráček před a během vlastního utkání."

"Pro nás jako nováčky extraligy, je to určitě výborná zkušenost, jsme rády za každý vybojovaný míček a pevně věříme v lepší výkony," přidala svůj postřeh i jedna z ústeckých hráček Tereza Ajdini.

O síle Hodonína ale svědčí fakt, že jihomoravský celek má v nejvyšší soutěži hned tři družstva. Áčko navíc vede bez ztráty jediného setu, béčko je třetí jen o skóre a stále neztratilo ani bod. Ústí je zatím dvanácté, o víkendu se představí na stolech Havířova a Ostravy. 

V DIVIZI ÚSPĚŠNÍ

Divizní výsledky jsou veselejší, celek SKP Sever má plný bodový zisk za vítězství 10:7 nad Severem Žatec a potom v domácí neštěmické herně porazil 10:4 Sokol Lenešice / Dobroměřice. Bodoval každý ze sestavy Radek Luňák, Milan Peterka mladší, Martiny Nováková a Smíšková, začínají třetím místem tabulky.

KST Apollo vyjíždělo za soupeři, chomutovská Březenecká A je udolala 10:6 a proti Jirkovu A uhrálo remízu 9:9. Pokračování divize přinese v sobotu 10. října městské derby Apollo – SKP Sever.