Prvním soupeřem Severočechů bude v pátek od 18 hodin hradecké DTJ. Loňský finalista letos zůstává za očekáváním a s bilancí čtyř výher a tří porážek okupuje 3. místo. I tak bude na Slavoji jasným favoritem, když má v kádru dva reprezentanty Slovenska Šeredu a Pištěje. „Kluci nemají co ztratit, Hradec je jasným favoritem," tuší trenér ústeckého Slavoje Josef Braun.

V loňském roce se oba týmy potkaly dvakrát a v obou případech byl jasně lepším týmem DTJ po výsledcích 1:4 a 0:4. Jediný bod Slavoje získal Jakub Seibert, když porazil Šeredu. „Vůbec bych se nezlobil, kdyby se mi to letos podařilo znovu," řekl s úsměvem Jakub Seibert.

Další zápas pak na Severočechy čeká v úterý od 17.30 hodin, kdy se před kamerami ČT Sport utkají se Sokolem Hradec Králové. „Zde je situace naprosto odlišná. Naše postavení v tabulce nám velí zvítězit a udržet se tak v klidném středu," říká kouč Braun.

Sokol ještě v letošním ročníku nezískal ani bod a krčí se na posledním místě extraligové tabulky. „Nesmíme ale soupeře v žádném případě podceňovat. V minulých letech jsme společně sehráli mnoho vyrovnaných utkání. Pohled na tabulku je zkreslující a Sokol má ve svém středu kvalitní hráče," varuje Braun.

Jeho svěřenci mají za sebou poctivou přípravu. Tomáš Polanský se nedávno vrátil z čínské Šanghaje, kde reprezentoval Českou republiku na juniorském mistrovství světa. V jednotlivcích se prokousal kvalifikační skupinou a probojoval se tak mezi 64 nejlepších, kde nakonec prohrál s Hugem Calderanem z Brazílie. Jakub Seibert zase před dvěma týdny skončil na turnaji Best Tour na 5. místě . David Štěpánek se stejného turnaje zúčastnil minulý týden a vedl si také velice slušně.

Novinkou pro diváky bude živé streamování zápasů skrze youtube kanál TV Slavoj. „Novinku letos zavedlo vedení extraligy. Všechny zápasy jsou vysílány live a ukládají se do archivu. Slouží nejen divákům, kteří nemohou být přímo v hale na zápase, ale i trenérům k pozdějšímu rozboru zápasu. Je to krok dopředu k popularizaci extraligy a stolního tenisu obecně," říká manažer oddílu Tomáš Kroupa.