Na první akci Ústeckého krosového poháru 2020 přišla skoro padesátka nadšenců, nejstarším účastníkem byl Jiří Plecháček (77), absolutní vítězkou v ženské kategorii se stala Eva Slavíčková z Prahy (25:05), mezi muži zvítězil Zdeněk Pinc z Třebenic (20:48). Běh Milana Varcholy má už svou tradici, ten nedělní měřil 6,3 km a byla to skvělá podívaná. 

Několik věkových kategorií dávalo šanci všem, hodinu před startem ti nejlepší už pobíhali mezi stromy, aby prohřáli své svaly. Jirka Vlček se na první běh letošního roku připravoval na Miladě, patří totiž mezi otužilce.  Jarmila Sobecká představila své malé miláčky, Sáru a Rozárku (pejsky), Zdeňka Pince doprovázela jeho maminka, pouze jeden borec se vysvlékl do trenýrek. Bylo docela chladno. Běželo se šest okruhů, start i cíl byl na stejném místě.

Očekával se vyrovnaný souboj mezi Pincem a Zudou, v ženské kategorii byla favoritkou Jarmila Sobecká. Hned od startu vyrazil do čela Pinc a nikoho před sebe nepustil. Vytvořil nový traťový rekord, v cílí vypadal, jako kdyby přišel z procházky. Tři kola vedla mezi ženami Sobecká, potom ji dotáhla Eva Slavíčková a chvilku běžely spolu. Závěr patřil Slavíčkové.

"Od patnácti let jsem dělala atletiku, tady jsem už několikrát byla. V loňském roce jsem běžela také na Miladě a pokud budu zdravá, tak přijedu zase," tvrdila vítězka. Zdeněk Pinc má formu, jako hrom "Do Ústí jezdím rád, je tady skvělá sportovní parta. Doma jsem si už zařídil takovou malou síň slávy, maminka vyklidila porcelán, já k medailím přidal bakaláře. Pokračuji na UJEP dál, chci běhat jako inženýr," prozradil sympatický mladík. 

Vítězové:

Zdeněk Pinc - Řetenice - 20:48
Petr Zuda - Ústí n/L - 22:13
Eva Slavíčková - Praha - 25:05
Jarmila Sobecká - Chabařovice - 25:34