Ústí se dostalo do problémů hned v úvodu, na vedoucí branku Jihočechů ale dokázal reagovat Novák. Z kraje prostřední periody vstřelili hosté díky Štorkovi s Cabejškem dva slepené góly během 17 sekund a zdálo se, že utkání nabere očekávaný vývoj.

Jenže Českobudějovičtí se nevzdali, na prahu posledního dějství dokázali snížit, na další ústecký zásah z hole Kopeckého pak reagovali po pouhé půlminutě. Opařené Ústí nedokázalo vymyslet nic kloudného a domácí během 63 sekund v poslední pětiminutovce otočili zápas.

„Do utkání jsme vstoupili vlažně, což potvrdil první inkasovaný gól,“ hodnotilo se po utkání těžce kapitánovi Ústí Davidu Stummerovi. „Povedlo se nám ale zlepšit hru, díky čemuž jsme převzali otěže utkání, jenže ve třetí třetině jsme si zápas sami zkomplikovali,“ našel kámen úrazu obránce, který si připsal asistenci na branku Kopeckého.

Elba podlehla Kladnu 1:3.
FOTO: Elba má nové kabiny, ale získala jen dva body

Ústečtí doplatili především na koncovku, o čemž svědčí i fakt, že domácí celek přestříleli, leč bez bodového efektu. „Soupeř hrál jednoduše, ze všeho střílel a bohužel mu to tam napadalo. My jsme si naopak dělali hru zbytečně těžkou a neproměnili jsme stoprocentní příležitosti,“ uzavřel hodnocení utkání Stummer.

„Určitě je to zbytečně ztracený zápas, měli jsme vyhrát rozdílem třídy, ale díky vlastní nezodpovědnosti nemáme ani bod,“ dodal na závěr rozboru nepovedeného výletu na jih Čech.

Už ve čtvrtek hostí Ústí doma v poháru Chodov, v neděli pak v dalším kole 1. ligy Black Angels.