Nejzvučnější soupeře měly zástupci z Ústeckého kraje. Rapid Ústí nad Labem hostil možná nejžhavějšího aspiranta na titul, Interobal Plzeň. Tým prošpikovaný českými reprezentanty, jenž před sezónou ještě posílil, diktoval od úvodních minut tempo, a nakonec si odvezl jasnou výhru 16:2. Už v poločase svítilo na ukazateli skóre hrozivých 0:10, po změně stran přidali hosté dalších šest tref. Čestné úspěchy Rapidu zařídili po asistencích Petra Tichého Václav Koc a Martin Macháček. „Kluci poznávají rozdíl mezi první a druhou futsalovou ligou. Máme dlouhodobě na čem pracovat. Plzeň předvedla velmi kvalitní výkon a my můžeme soupeři pouze pogratulovat,“ zhodnotil výkon nováčka kouč Martin Dlouhý.

Teplický Svarog ukázal svůj potenciál v Praze, kde v utkání se Spartou obrátil v poslední desetiminutovce krajně nepříznivé skóre a domů přivezl další tři body za vítězství 3:2. Teplice po první půli prohrávaly 0:2, vedení domácího celku bylo více méně zasloužené. Po obrátce se ale dostaly do tlaku, který dokázaly přetavit ve vyrovnání, zařídili ho Adriano a Baran. Hrál se parádní futsal, šance v koncovce byly na obou stranách. Necelé tři minuty před koncem našel Tato parádně Keka, který zajistil Svarogu vítězství.

Česká Lípa vyzvala v derby Liberec, zápas skončil remízou 4:4.

Futsal liga, 3. kolo:
Rapid Ústí n. L. - Interobal Plzeň 2:16 (0:10)
Branky a nahrávky: 28. Macháček (Tichý), 37. Koc (Tichý) – 1. Holý (Seidler), 2. Vnuk (Seidler), 3. Buchta (Seidler), 8. Havel (Kozár), 9. Kozár (Havel), 13. Rick (Kozár), 16. Holý, 16. Vnuk (Buchta), 19. Štrajt, 20. Rick (Kozár), 23. Seidler (Rick), 25. Ševčík (Rick), 30. Havel (Künstner), 34. Rešetár (Vnuk), 36. Rešetár (Vnuk), 39. Künstner (Havel)
Rozhodčí: Lasch - Vlašič. ŽK: 2:0. Diváci: 107.
Rapid Ústí: Votava (31. Džudža) – Ostrák, M. Čapek, M. Macháček, P. Výborný, Klier, Sloup – T. Jelínek, Koc – Gajdoš, Mach – Tichý.
Interobal Plzeň: Němec (21. Lecjaks) – Buchta, Holý, Vnuk, Seidler – Kozár, Rick, Künstner, Rešetár (C), Havel, Štrajt, Maur.