Telnický rohlík 2019 ovládli Nela Kožíšková a David Náhlovský. Na 26. ročníku slalomářské akce na Telnici, jež je součástí projektu České unie sportu Sportuj s námi, nevadil závodníkům ani déšť. Sjezdaře čekala tradiční trať na sjezdovce Macháček, zúčastnit se mohli dospělí lyžaři, děti, a dokonce i snowboardisté.

„Počasí bylo podmračené, chvílemi dokonce i lehce poprchávalo. To už ale naštěstí závodili jen dospělí muži, kteří to v klidu skousli,“ informoval ředitel závodu Martin Škopek. „Mezi brány obřího slalomu se celkem vydalo 153 závodníků, z toho deset snowboardistů. Těší nás, že zájem o účast byl mezi všemi věkovými kategoriemi. Nejmladší závodnicí byla Kateřina Krystlová, narozená roku 2016, nejstarším sjezdařem byl Petr Šebek, ročník 1940,“ vypíchl zajímavosti.

Doba jízdy u těch nejlepších atakovala půl minuty, přesto dala trať na červené sjezdovce aktérům často pěkně zabrat. „Ve dvě hodiny proběhlo slavnostní vyhlášení, v jehož rámci na vítěze čekaly nejen diplomy, medaile a lahve sektu, ale také tradiční trofeje v podobě vyhlášeného telnického rohlíku.