První domácí utkání s favoritem soutěže z Kladna ústečtí tenisté prohráli 6:3, na západě Čech to bylo napínavější, výsledek 5:4 pro Plzeňáky však nic neřeší. Šimánek, Praibiš, Martinek, Hejzlar, Vodičková, Švecová. To je sestava mladých tenistů, kteří nastoupili v sobotu proti borcům z Karlových Varů.

Druhou tenisovou ligu hraje 8 týmů, o postup se poperou Louny, Most, Kladno a Plzeň. Naopak o udržení bojují sportovci z Karlových Varů, Březnice, Bohutína a Ústí. Dva poslední týmy sestupují do divize! „Ono to v televizi vypadá skvěle. Tvrdé podání, nečekaný return, vtipný kraťas, přesný lob a je vymalováno. V reálu se taháme o každý míček, často rozhodují centimetry, momentální forma a hlavně psychika," tak to vidí jednička týmu Jakub Praibiš.

Po vydatném dešti vypadaly antukové dvorce bezvadně, s náladou domácích sportovců to bylo jiné. Hosté přivezli vyrovnaný tým. Jakub Praibiš předváděl skvělý tenis, nedal soupeřovi šanci. Vysokého Miškovského vyprovodil z kurtu 6:4,6:0.

Na druhém kurtu se však rozpoutala bitva nebývalých rozměrů. Šimánek prohrál těsně první set 5:7, aby druhý vyhrál 6:3. Po dvou hodinách dlouhých výměn zvítězil hostující Budík 2:1 na sety. Stav utkání se srovnal na 1:1 a pozornost se upřela na krasavice. Vodičková vyhrála, ale Švecová musela skrečovat. Hrála totiž ve stejnou dobu za béčko. Opět se skóre srovnalo na 2:2.

Jirka Martinek předváděl tenis plný změn a kraťasů. Vyhrál nad Psohlavcem hladce 6:0,6:2. Čtvrtý hráč Ústečanů Hejzlar dlouho vedl, ale prohrál 4:6,2:6 a zase se začínalo od nuly 3:3. Rozhodovaly čtyřhry. Sportovní úsměvy putují do Karlových Var , třetí prohru si připsali domácí. Sportovní podívaná to však byla parádní!

Tenisový club Ústí - Tenisový club Karlovy Vary - 4:5

Praibiš - Miškovský - 6:4, 6:0
Šimánek - Budík - 5:7, 6:3, 3:6
Martinek - Psohlavac - 6:0, 6:2
Hejzlar - Kozerovský - 4:6, 2:6
Vodičková - Dudláková - 7:6, skreč hostující hráčky
Švecová - Soumarová - skreč domácí hráčky
Martinek/Praibiš - Budík/Psohlavec - 6:0, 6:0
Šimánek/Hejzlar- Kozerovský/Miškovský - 4:6, 3:6
Vodičková/Švecová - Dudláková/Soumarová - 6:7, 3:6

Zpracoval Miroslav Vlach