Nejvyšší soutěž futsalistů navázala po restartu 14. kolem, které by bylo na programu za běžných okolností. Zápasy, které musely být kvůli covidu odloženy, se dohrají ve vložených dnech.

Rapid čekal hned na úvod aspirant na titul, plzeňský Interobal, kde působí řada českých reprezentantů v čele s kapitánem Michalem Seidlerem. Už první duel v Ústí (2:16) na podzim naznačil možnosti obou celků. „Chtěli jsme napravit dojem z domácího utkání a trochu vylepšit skóre, což se nám nakonec docela povedlo. I tak jsme ale udělali spoustu hloupých chyb v obraně, což je škoda. Nebýt jich, mohlo to být ještě lepší,“ řekl hrající místopředseda klubu Matěj Čapek. „Plzeň je pochopitelně úplně někde jinde, ale pro nás to byla velká škola a zkušenost.“

Zápas byl rozhodnutý už po deseti minutách, kdy domácí vedli 6:1. Trenér hostů Martin Dlouhý proto pustil ve druhém poločase na plac i juniorského reprezentanta Dana Hajaše, obě branky Ústí obstaral Petr Výborný.

Už ve středu čeká Rapid derby s teplickým Svarogem, který je aktuálně třetí. Hraje se od 19.00 v Lovosicích.

Futsal, 1. FUTSAL liga, 14. kolo:
Interobal Plzeň – Rapid Ústí nad Labem 10:2 (7:2)
Branky a nahrávky: 3. Vnuk, 3. Vnuk (Seidler), 6. Seidler, 6. Vnuk (Seidler), 9. Kozár (Vnuk), 11. Rick, 16. Štrajt (10 m kop), 28. Künstner (Kozár), 30. Holý (Seidler), 31. Vnuk (Seidler) – 6. Výborný (Jelínek), 17. Výborný.
Rozhodčí: Laštovička – Dragoun. ŽK: 1:2. Hráno bez diváků.
Plzeň: Němec (21. Vahala, Lecjaks) – Havel, Holý, Seidler (C), Vnuk – Rick, Kozár, Štrajt, Künstner – Maur.
Ústí: Klečka (Votava, Džudža) – Ostrák (C), Jelínek, Výborný, Macháček, Rozboud, Zajíček, Koc, Gajdoš, Mach, Hajaš, Čapek.