"Až na jednu výjimku jsme hotoví," řekl Tomáš Hrubý, generální manažer Slunety. Zatím poslední posilu představil v úterý v poledne - na sever Čech se vrací americký rozehrávač Michael Thompson (v průměru 14,8 bodu a 2,2 asistencí na zápas a to při průměrné užitečnosti 12,8).

V minulých dnech jste prodloužili českého křídelníka Filipa Šmída a podepsali americkou hvězdu slovenské ligy rozehrávače Jaytornaha Wisseho. Daří se poskládat tým podle představ?
Ano, ale teď ještě dolaďujeme poslední příchod. Potřebujeme vyšší, střílející křídlo. Můžu prozradit, že jde o cizince a vše je ve finální fázi. Jasno by mělo být opravdu brzy, maximálně v řádech dnů.

Jak do strategie zapadá při setrvání Michala Šotnara a zmiňovaném angažování Jaytornaha Wisseho na pozice 1 a 2 čerstvý a poměrně nečekaný návrat Michaela Thompsona?
Známe ho, působil u nás dvě třetiny sezony před tou minulou. Sešlo se více věcí najednou, využili jsme faktu, že byl volný a hlavním důvodem asi bylo to, že víme, do čeho jdeme. Chtěli jsme ho, je to dobrý basketbalista.

Bude v týmu pokračovat hrající asistent Stanislav Votroubek?
Nebude.

Jaký je důvod?
Přišel k nám Pavel Houška z Děčína, máme tady pivota Davida Šteffela a dalšího zkušeného hráče Ladislava Pecku. Za dané situace by nedostával tolik prostoru, jaký by očekával.

Nezůstane ani jako asistent trenéra?
V tuhle chvíli ne.