„Taková smlouva tady nikdy nebyla. Jsem rád, že jsme se domluvili," mnul si ruce po podpisu smlouvy Tomáš Hrubý, generální manažer Slunety. „Nekupujeme zajíce v pytli, není to unáhlený krok. Jsem přesvědčený, že Láďa odvede službu, která se od něj čeká."

Pecka, který se letos blýskl rekordními 42 body v jednom utkání, prodloužil o tři roky stávající smlouvu, která měla vypršet až po konci příští sezony. „Jsem rád, že jsme se dohodli na prodloužení. V Ústí mám šanci na sobě pracovat s velkou minutáží pod trenérem Pištěckým, který s týmem výborně pracuje. Děkuju všem, kteří mi vyšli vstříc," vzkázal spokojený Pecka, který v Ústí výrazně finančně polepší.

EXKLUZIVNÍ KONTRAKT

„Nebudu zastírat, že finanční stránka kontraktu je lepší. Ale není to přemrštěná částka, pořád je to v našich možnostech," zdůraznil Hrubý. „Láďa je základním kamenem týmu a je důležité, že to má v Ústí rád a chce tady dál hrát."

Pětiletý kontrakt je na české poměry exkluzivní. „V české lize takovou smlouvu nemá žádný jiný hráč Láďových kvalit. Není to obvyklý krok, ale jen to potvrzuje, jak moc Láďu chceme a on chce hrát za náš klub," vysvětlil Hrubý. „Zapadá to do koncepční práce klubu a v budoucnu chceme sahat do vlastních řad, což zatím tak úplně nejde."

Nabídka na víceletý kontrakt vzešla ze strany klubu. „Upřímně, iniciovali jsme to my. Láďa je tu dva a půl roku a předvádí skvělé výkony. Stále je to mladý kluk a mým osobním přáním bylo, aby tady zůstal delší dobu. V kontaktu jsme byli už od dubna a říkali jsme mu, že bychom ho tady chtěli udržet. Jsme rádi, že se Láďa takto rozhodl, protože svými výkony dokazuje, jak platným hráčem pro náš tým je."

Severočeši si svůj největší klenot chtěli pojistit i před zlanařením jiným klubem. „Českých kluků je strašně málo a možnost, že by nám Láďa utekl, tady byla, protože vyrostl v osobnost ligy. Každý trenér by chtěl mít v týmu takového hráče a šance, že by ho někdo oslovil, byla vyšší a vyšší."