„Umístění v tabulce odpovídá možnostem našeho týmu. Před sezonou jsme si kladli spíše cíle o úplném zařazení mladých hráčů do základní sestavy a tento úkol byl splněn," pochvaloval si kormidelník Chemičky, která nabírala celkem 23 bodů za deset výher, tři remízy a devět porážek.

Až na zápas s Lovosicemi B jste doma neprohráli. Těší vás, že jste si z haly v Krásném Březně udělali nedobytnou tvrz?
To je právě bolest našeho týmu, doma podáváme nadstandardní výkony a jsme v plné sestavě, bohužel díky pracovním směnám našich hráčů ale ven jezdíme oslabeni a to se na výsledcích projevilo.

Kdo během sezony patřil k hlavním oporám a tahounům týmu?
Hlavními tahouny byli dvě věže Kabát s Vrběckým – elitní střelci. Dále brankář Panzner a mladíci Brejcha s Maxou. Nesmím ale zapomenout ani na Jelínka, který se vrátil po zranění a když hrál, podával výborné výkony.

Jistě vás potěšily i výkony mladých hráčů – co byste řekl na jejich adresu?
Mladí se etablovali tak, jak jsem chtěl, v této sezoně rozhodovali zápasy a to jde. Samozřejmě vše musí být vyváženo a tak nejenom mladí jsou přínosem, ale i střední generace Hladík s Piherou a veterán Biskup.

Který zápas se vám ve druhé polovině sezony nejvíce vydařil a na který byste naopak nejraději zapomněl?
Fantastický byl zápas s Libercem, který postoupil do 1. ligy (41:35) a důležité je, že žádný zápas nebyl vyloženě propadákem. Makali jsme v každém mači.

V jakých činnostech se vašemu týmu dařilo a co je naopak potřeba zlepšit?
Postupný a rychlý útok jsou naší doménou, ovšem obranná hra se musí zlepšit, půjdeme cestou obraných systémů a tím i špičkové fyzické připravenosti, bez které by tyto systémy nebyly funkční.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník soutěže a dojde v týmu Chemičky k nějakým hráčským změnám?
Přípravu zahájíme 13. srpna soustředěním v Peruci, v jednání je naše účast na turnaji ve Zruči nad Sázavou a přátelské utkání s německými celky. Chceme se rozhlédnout a citlivě tým doplnit, nějaké přehnané nákupy se nám můžou vymstít. Důležitá je současná chemie v mužstvu, tu rozhodně nechci nabourat.