„Bude to jen o nás, pokud se bude celý tým poctivě připravovat, jsem přesvědčen, že máme v Silver Bowlu reálnou šanci uspět“ řekl ústecký trenér Jan Rosenbaum po postupu do finále 2. ligy.

Postup do Silver Bowlu vám zajistila domácí výhra nad Přerovem Mammoths 28:3, jak byste zápas zhodnotil?
Celý tým byl velice dobře připraven po všech stránkách. Fungovala nám obrana i útok, hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali, a po celé utkání jsme kontrolovali jeho vývoj. Je potřeba přiznat také to, že zatímco my jsme byli kompletní, soupeři chyběl klíčový runningback, což bylo částečné ulehčení pro naši obranu.

Ve finále vás čekají Gladiators Vysočina, s nimiž máte jediné dvě letošní porážky, co je potřeba vypilovat?
Je toho hodně, jsem ale přesvědčen o tom, že hlavní klíč úspěchu bude, abychom zlomili každoroční slabinu Blades.

Můžete to upřesnit?
Je to slabá docházka před každoročním vrcholem sezony. Bude to jen o nás, pokud se bude celý tým poctivě připravovat, jsem přesvědčen, že máme v Silver Bowlu reálnou šanci uspět. Hráči ale v posledních letech hodně změnili své myšlení, takže věřím, že k tomu tak přistoupí i v této fázi soutěže. Je to dlouhodobý klíč k úspěchu.

Může hrát roli, že hrajete na hřišti soupeře?
Možná co se týče fanoušků, samozřejmě že bychom radši měli za zády ty svoje, ale jinak to asi rozdíl nebude. Chceme vyhrát venku stejně jako doma.

Je v případě vítězství reálná šance, že by se v Ústí hrála nejvyšší soutěž, tedy Bitters liga?
Vítěz získává automaticky právo postupu. Tato otázka je spíše na management klubu, ale mám signály, že by tomu tak skutečně bylo. Management by jistě vyvinul maximální úsilí nejen na to, aby se tu nejvyšší soutěž hrála, ale aby také měla řádnou úroveň. Je to ale o penězích, o kvalitních trenérech i o kvalitním a širokém kádru. Všechno jsou to ale podle mě věci, které se dají řešit.