Základní část Národní basketbalové ligy vygradovala posledním kolem. Ústečané bojovali v Opavě o kýžený postup do elitní skupiny A1, jenže tíhu okamžiku neunesli. Po šíleném zkratu v poslední čtvrtině, ve které dali jen tři body, prohráli 63:79 a do elitní šestky se nevešli.

Sluneta živila šanci na úspěch až do poslední čtvrtiny, před kterou vedla 60:57. Pak ale přišel nepochopitelný kolaps, který pohřbil její naději na výhru. Hosté se v rozhodující periodě zmohli na pouhé tři body a tenhle neuvěřitelný výpadek je stál postup do A1 a jistou účast v play off. Za jejich selhání může změna domácí obrany na zónovou, přes kterou najednou jen těžko hledali cestu do koše.

„Pokusili jsme se udělat maximum, abychom postoupili do první šestky. Tři čtvrtiny jsme hráli dobře, hlavně na obranné polovině. Bohužel v poslední desetiminutovce přišel totální kolaps, kdy jsme dali jen tři body, a to ještě z trestných hodů,“ pravil sklesle hostující trenér Antonín Pištěcký. „Nikdo nechtěl vzít zodpovědnost na sebe,“ hlesl.

Zklamaní Ústečané po porážce mohli ještě doufat, že selžou i jejich pronásledovatelé. Jenže Olomoucko doma vyhrálo a tím si vybojovalo šestou příčku. Na Slunetu tak čeká boj ve skupině A2 o poslední dvě volná místa pro play off.

Opava – Ústí nad Labem 79:63 (13:12, 34:38, 57:60)
Nejvíce bodů: Šiřina 22, Jurečka 15, Gniadek 11, Kouřil a Bujnoch po 10 - Treadwel 15, Robinson 13, Singletary 12, Teague 10. TH: 12/8 - 8/5. Trojky: 9:6. Doskoky: 40:43. Fauly: 17:18. Diváci: 490.