O osudu zápasu rozhodl úvod třetí čtvrtiny, kdy si favorizovaní hosté vypracovali klíčový náskok.

Nutno však podotknou, že ústecké Pandy, jak se BK Sluneta říká, nastoupily bez dvou distancovaných opor.

Na palubovce chyběl americký křídelník Brad Reese, nastoupit nemohl ani další Američan, nováček na postu rozehrávače Albert King Nolen. Toho do hry nepustila horečka, kterou před zápasem dostal.

Ústí nad Labem nastoupilo do zápasu bez respektu a úvodní desetiminutovou periodu díky aktivní hře a napadání vyhrálo 23:14. Krok drželo až do poločasové přestávky, avšak po ní mu soupeř bodově odskočil.

„Kolín je hodně silný soupeř," řekl ústecký křídelník Vladimír Hejl.

V sobotu čeká ústeckou Slunetu rakouský UBC St. Pölten, v nedělním programu dva soupeři z Německa – Chemnitz a na závěr Drážďany.