„Bylo to pro všechny překvapení, ale předvedli jsme nejslabší výkon," uznal kouč Slunety Martin Vaněk. Nedařilo se nikomu, zkoprnělá hra ústeckých žen neměla proti svižnému pojetí Strakonic šanci na úspěch. „Hrály výborně, krok jsme s nimi udrželi jen v první čtvrtině, pak už se to s námi vezlo. Nedařilo se nám v útoku ani v obraně, nikdo se nechytil při střelbě," popisoval utkání kormidelník Vaněk.

Trápení děvčat ve žlutých dresech podtrhlo odstoupení Gabriely Medunové, která inkasovala úder do hlavy a musela z utkání odstoupit. „To nám vzalo i ten poslední vítr z plachet, oslabení pod košem bylo znát. V tu chvíli jsme se zásluhou dobré obrany a rychlých protiútoků dotáhli na rozdíl osmi bodů. Pak už jsme ale neměli nárok," uznal po utkání kouč Vaněk.

Strakonická facka měla na ústecké barvy dobrý dopad, o den později už se v utkání s Plzní dokázaly prosadit a získaly deváté vítězství. „Od úvodu to byl vyrovnaný zápas, vypracovali jsme si osmibodový náskok, ale po zóně soupeřek jsme se trápili, nešlo nám to," vyprávěl Vaněk.

Na vině bylo ledabylé zakončení z bezprostředního prostoru. Právě s koncovkou a proměňováním jasných příležitostí zápolí ústecký tým od počátku sezony. „To nás stojí hodně sil. Podařilo se nám ale udržet Plzeň daleko od koše. Je škoda devíti trojek, které jsme dostali, ale náš výkon byl mnohem lepší. Doufám, že s první porážkou přijde prozření a zlepšení tréninkového procesu," dodal kouč Vaněk.

Sluneta Ústí – BK Strakonice B 44:66 (16:17, 20:34, 36:48) Nejvíce bodů: Kozáková 9, Kallmünzerová 8, Vopálenská a Medunová po 7 – Lukešová 16, Paroubková 14, Tomanová 13. TH: 16/10 – 12/7. Trojky: 2:5.

Sluneta Ústí – BaK Plzeň 69:63 (15:13, 33:25, 45:43). Nejvíce bodů Ústí: Kozáková 17, Medunová 12, Vopálenská 10. TH Ústí: 10/6. Trojky Ústí: 3.