Hokejbalová Elba sahá kolo před koncem extraligy díky nájezdové výhře v Letohradu po třetí příčce po základní části.

Svěřenci trenéra Jaroslava Pavlíka začali duel špatně. Už v páté minutě při signalizovaném vyloučení neustála tlak domácích a prohrávala 1:0. Letohrad Elbu i nadále přehrával, z pokračující převahy získal další faul a tentokrát i přesilovou hru. Také v ní domácí soupeře doslova drtili, jenže využít nedokázali žádnou ze svých šancí, a tak zahřmělo na druhé straně. Rychlou akci Elby zakončil Balcar a po první části se tak šlo do šaten za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny nabídl ofenzivní hokejbal s šancemi na obou stranách, gólová radost ale přišla až ve 25. minutě. To Ústí ustálo obrovskou příležitost domácích a z brejku udeřil Langthaler – 1:2.

Elba navíc následně dostala výhodu přesilové hry, jenže ve vlastní početní výhodě málem inkasovala. Skóre se už ale do konce druhé periody nezměnilo, a tak šli do posledního dějství s jednobrankovým náskokem hosté.

Ti mohli svůj náskok pojistit, v osvědčené souhře našel Soukup Štěpánka, jeho však parádním zákrokem vychytal domácí brankář. A vzápětí to byli Letohradští, kteří se radovali z vyrovnání, když využili důrazu v brankovišti.

Povzbuzeni srovnáním skóre mohli v závěru ještě strhnout skóre na svoji stranu, ovšem Banda svůj tým podržel, a tak se šlo do samostatných nájezdů. V nich uspěl na domácí straně pouze jediný střelec, na straně Elby se prosadili Červinka i Štěpánek a Elba tak bere bonusový bod navíc.

ŠEST HRÁČŮ MIMO

„Do Letohradu jsme odjeli s hodně okleštěnou sestavou. Chybělo nám šest hráčů, hráli jsme tak na nekompletní tři lajny,“ popisoval trenér Ústí Pavlík. „Paradoxně nás to ale stmelilo, kluci zápas odmakali a ukázali cestu, jakou by to mohlo jít v play-off,“ těšilo ho.

To už má Elba, stejně jako celá první sedmička, jisté, tabulka je však velice vyrovnaná. Přesto mají Ústečtí vše ve vlastních rukou.

Pokud v sobotu porazí doma poslední KOVO Praha, půjdou do play-off ze 3. místa. „Se všemi soupeři kolem nás máme lepší vzájemnou bilanci a Letohrad už díky lichému počtu týmů základní část dohrál. Vše tedy závisí jen na nás,“ objasnil Pavlík. V sobotu se hraje na Bukově od 13.00.