Při pohledu do startovní listiny je patrné, že se zde utká kvalitní jezdecká skupina s výborným P. Protasiewiczem z Polska, A. Lagutou z Ruska nebo velmi známým Dánem K. Bjerem, který pravidelně startoval v Grand Prix. Na startu bude i loňský vítěz Zlaté přilby v Pardubicích Jurica Pavlic z Chorvatska.

NAHRADIL ZRANĚNÉHO MILÍKA

Tři jezdce nominovalo Rusko, po dvou zástupcích má Polsko, Litva, Dánsko a Německo. Ze Švédska přijíždí J. Kylmäkorpi a z Bulharska známý M. Manev.

Z českých jezdců byli do této semifinálové skupiny nasazeni Matěj Kůs a Václav Milík. Druhý jmenovaný si však minulý týden v Polsku poranil zápěstí a jeho start je vyloučen.

Nahradil jej ústecký dvacetiletý junior Zdeněk Holub, který byl původně nominován do slovenské Žarnovice. Po žádosti na evropskou sekci FIM o změnu startu mu však bylo vyhověno a Zdeněk Holub, jezdec AK Markéta Praha, se v Liberci představí se startovním číslem 12.

POPRVÉ V PREMIERE LEAGUE

Nadějný ústecký rodák je loňským juniorským mistrem ČR v jednotlivcích i dvojicích, který letos poprvé startuje i v anglické Premiere League za klub Scunthorpe. I jemu se nevyhnulo zranění, ale nyní jde jeho forma nahoru, zraněné rameno se stále lepší.

A to Zdeněk dokázal před týdnem v Praze při prvním juniorském finálovém závodě, kde si vyjel druhé místo.

Druhý český zkušenější jezdec Matěj Kůs odstartuje do závodu se startovním číslem sedm a bude také doufat v postup mezi čtyři vytoužená postupová místa do evropského finále. O konečném výsledku však rozhodne dvacet určitě zajímavých rozjížděk.

Lubomír Hrstka