Nejlépe si vedl tyčkař AC Ústí nad Labem Matěj Ščerba, jenž vylepšil své letošní maximum na 532 centimetrů. Ani to ale nestačilo na zlatého Jana Kudličku, Ščerba tak bere potřetí za sebou stříbro. Další skvělý výkon a vylepšení krajského rekordu v běhu na 400 metrů předvedla Nikola Bisová (USK Provod), která doběhla v čase 55,30 na čtvrté příčce. Od medaile ji dělilo pouhých 44 setin.

„Dvě zlepšení krajského rekordu po sobě svědčí o její vynikající formě. Navíc pomohla k pátému místu i naší štafetě na čtyřikrát 200 metrů, kde běžely tři juniorky a jedna dorostenka,“ pochvaloval si kouč USK Provod Ústí nad Labem Alexej Lesnik úspěch mladých svěřenkyň mezi dospělými závodnicemi. „Za dva týdny je na programu halové mistrovství ČR dorostu a juniorů, kde věříme, že by mohly cinknout i medaile,“ přál si.

Radost mu udělal také trojskokan Martin Veselý, jenž zopakoval 5. místo z loňského roku s výkonem 14,50 metru. „Je to skvělé zejména vzhledem k podmínkám, v jakých trénujeme, či spíš netrénujeme. Trojskokani se připravují maximálně tak v šatně, která je asi metr široká a pět metrů dlouhá, do žádných tělocvičen nemůžeme,“ řekl Lesnik.

Výborně se prezentovala také teprve 15 letá čtvrtkařka Veronika Brabcová (AC Ústí). Ta sice nepostoupila ze svého rozběhu, ovšem čas 57,60 jí stačil na skvělé osmé místo mezi dospělými. „Osmé místo mezi ženami je v jejím věku opravdu fantastické. Celkově jde o jedno z nejvydařenějších mistrovství za poslední roky,“ hodnotil předseda AC Ústí nad Labem Miroslav Vachuta.

Ten smekl i před skvělými výkony Bisové z konkurenčního Provodu. „Je to skvělá běžkyně, která se v poslední době hodně zlepšila a myslím, že může reálně pomýšlet na juniorské mistrovství světa.“

Posledním ústeckým atletem, který se šampionátu účastnil, byl koulař Vratislav Bejček (AC Ústí) jenž skončil s výkonem 13,80 metru desátý.