Outsider ze severu Čech se vzbouřil a na palubovce ambiciózního aspiranta na finále dokázal ukořistit jedno vítězství. A přitom nechybělo mnoho, aby podceňovaná Sluneta vedla 2:0, když ve druhém utkání padla o jediný bod.

Série se tak přesouvá pod ústecký hrad Střekov za vyrovnaného stavu 1:1 a všichni jsou zvědaví, jestli vzpoura Pand nabere na domácí půdě na obrátkách.

„Kluci jsou obouchaní, protože pardubičtí hráči jsou větší a silnější, ale nikdo není zraněný. Všichni se na domácí zápasy těšíme,“ říká ústecký kouč Antonín Pištěcký, jehož prodlouženou rukou je hrající asistent a 36letý veterán Stanislav Votroubek.

S pardubickým tripem převažuje spokojenost. „Po prvním utkání to byla euforie, po druhém zase obrovské zklamání, že jsme to neurvali. Věřím, že to na hráčích nezanechá negativní stopy. Jsme rádi za to jedno vítězství. I když v nás je zaseté semínko zklamání. Ale věřím, že to přetavíme v pozitivní energii.“

Pištěcký nesouhlasí s tvrzením, že se jedná o překvapivý průběh série. „Pro mě to překvapení není. Ano, Pardubice jsou druhý nejlepší tým, ale my jsme věděli, že nejsou neporazitelní. V sezoně jsme to s nimi měli 1:1. Šli jsme do toho s tím, že když budeme plnit to, co máme a budeme makat na 100 procent, tak jsme schopní je porazit.“

Mladý kouč věří, že jeho parta v domácím prostředí neznervózní a opět favoritovi zatopí. „Nervózní musí být oni, protože musí v každém utkání potvrdit roli favorita. My si to chceme jen užít, a když do toho dáme srdce a bojovnost, tak nemám strach.“ Nedělní i pondělní klání začne v 18.00.