Severočeši letos zažívají nejpovedenější sezonu za poslední pětiletku a mohou se radovat z postupu do předkola play-off.

„Já bych v tom nehledal žádný zázrak. Letos máme lepší a dražší hráče, takže ta kvalita se posunula výš. Můžeme být spokojení, teď to ještě potvrdit postupem v předkole play-off,“ říká šéf klubu Miroslav Přikryl před úterním startem předkola, ve kterém Ústí vyzve doma ČZU Praha (18.00).

Vzpomenete si, kdy naposledy jste si zahráli play-off?
Nemám to přesně spočítané, ale myslím, že je to už minimálně pět let.

O to je letošní postup do vyřazovacích bojů cennější, že?
Měli bychom si toho vážit. Dokázali jsme, že když máme finanční prostředky, jsme schopní poskládat mančaft, který je důstojným soupeřem i těm lepším týmům v extralize.

Zachránili jste soutěž a postoupili do předkola play-off. Takže už máte splněno?
Měli jsme několik cílů. Dlouhodobě jsme se snažili stabilizovat ekonomiku klubu v rovině financí, což se nám podařilo, a teď se to začíná projevovat na výkonnosti. Dříve jsme museli výsledky týmu obětovat na úkor srovnání financí, to byl nutný krok. Letos jsme se chtěli dostat do play-off, což se povedlo. Dokonce jsme nahlédli k šestému místu, ale pak jsme některé zápasy nezvládli. Můžeme být spokojení, teď to ještě potvrdit postupem do čtvrtfinále. Když to zvládneme, tak sezona dopadne po všech stránkách podle plánu.

Hokejbalové utkání Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Rakovník 8:1.
FOTO: Elba nadělovala, zářili Soukup a Štěpánek


V cestě vám stojí ČZU, se kterou to letos máte 1:1 na zápasy. Přáli jste si víc Zlín, který jste dvakrát porazili?
V utkání s Prahou jsme to měli ve své moci, a kdybychom vyhráli, mohli jsme jít na Zlín, se kterým máme aktivní bilanci. Prostě to tak vyšlo, nespekulovali jsme. Spíš šlo o kalkulaci u ostatních soupeřů v předkole. Vím, že Zlín chtěl jít na Ostravu. Praha může být záludný soupeř, mají mladý tým, který střídá labilní výkony s kvalitními okamžiky. Play- off klade nároky na psychiku a v tomto ohledu snad bude výhoda na naší straně.

V případě postupu narazíte na vítěze základní části mistrovské České Budějovice nebo na Liberec…
Liberec je pro nás atraktivnější. Jak historicky, tak i pro fanoušky to je daleko zajímavější soupeř. Ale to je zatím daleko, teď se soustředíme na to, abychom zvládli zápasy s ČZU.

Letos jste v základní části vyhráli osm zápasů, to jste neměli za předchozí tři ročníky dohromady…
Já bych v tom nehledat žádný zázrak, výhry jen korespondují s kvalitou kádru. Letos máme lepší a dražší hráče, takže ta kvalita se posunula výš. Vsadili jsme na české hráče, kteří už v extralize něco odehráli. I v případě zahraničních hráčů jsme sáhli do vyšší cenové kategorie. Byla to určitá záruka. Pak už šlo jen o to, aby to dal trenér Brom dohromady. Teď to ještě prodat v konci sezony.

V předchozích letech jste hráčům hrozil finančními sankcemi, ale letos jste spíš musel vyplácet prémie, je to tak?
Někteří hráči mají ve smlouvě zakotvené bonusy za postup do play-off, i za vítězství v jednotlivých zápasech. To fungovalo i v minulosti. Pokud jsou bonusy, tak jsou logicky i sankce. Finanční postihy ale letos nebyly vůbec zapotřebí, ani zdaleka jsem nesáhl k nějaké hrozbě snížení platu.

Ilustrační foto.
Florbalisté v play-down ztrácejí, v Liberci dvakrát prohráli