Severočeši letos zažívají nejpovedenější sezonu za poslední pětiletku a mohou se radovat z postupu do předkola play-off.

„Já bych v tom nehledal žádný zázrak. Letos máme lepší a dražší hráče, takže ta kvalita se posunula výš. Můžeme být spokojení, teď to ještě potvrdit postupem v předkole play-off,“ říká šéf klubu Miroslav Přikryl před úterním startem předkola, ve kterém Ústí vyzve doma ČZU Praha (18.00).

Vzpomenete si, kdy naposledy jste si zahráli play-off?
Nemám to přesně spočítané, ale myslím, že je to už minimálně pět let.

O to je letošní postup do vyřazovacích bojů cennější, že?
Měli bychom si toho vážit. Dokázali jsme, že když máme finanční prostředky, jsme schopní poskládat mančaft, který je důstojným soupeřem i těm lepším týmům v extralize.

Zachránili jste soutěž a postoupili do předkola play-off. Takže už máte splněno?
Měli jsme několik cílů. Dlouhodobě jsme se snažili stabilizovat ekonomiku klubu v rovině financí, což se nám podařilo, a teď se to začíná projevovat na výkonnosti. Dříve jsme museli výsledky týmu obětovat na úkor srovnání financí, to byl nutný krok. Letos jsme se chtěli dostat do play-off, což se povedlo. Dokonce jsme nahlédli k šestému místu, ale pak jsme některé zápasy nezvládli. Můžeme být spokojení, teď to ještě potvrdit postupem do čtvrtfinále. Když to zvládneme, tak sezona dopadne po všech stránkách podle plánu.


V cestě vám stojí ČZU, se kterou to letos máte 1:1 na zápasy. Přáli jste si víc Zlín, který jste dvakrát porazili?
V utkání s Prahou jsme to měli ve své moci, a kdybychom vyhráli, mohli jsme jít na Zlín, se kterým máme aktivní bilanci. Prostě to tak vyšlo, nespekulovali jsme. Spíš šlo o kalkulaci u ostatních soupeřů v předkole. Vím, že Zlín chtěl jít na Ostravu. Praha může být záludný soupeř, mají mladý tým, který střídá labilní výkony s kvalitními okamžiky. Play- off klade nároky na psychiku a v tomto ohledu snad bude výhoda na naší straně.

V případě postupu narazíte na vítěze základní části mistrovské České Budějovice nebo na Liberec…
Liberec je pro nás atraktivnější. Jak historicky, tak i pro fanoušky to je daleko zajímavější soupeř. Ale to je zatím daleko, teď se soustředíme na to, abychom zvládli zápasy s ČZU.

Letos jste v základní části vyhráli osm zápasů, to jste neměli za předchozí tři ročníky dohromady…
Já bych v tom nehledat žádný zázrak, výhry jen korespondují s kvalitou kádru. Letos máme lepší a dražší hráče, takže ta kvalita se posunula výš. Vsadili jsme na české hráče, kteří už v extralize něco odehráli. I v případě zahraničních hráčů jsme sáhli do vyšší cenové kategorie. Byla to určitá záruka. Pak už šlo jen o to, aby to dal trenér Brom dohromady. Teď to ještě prodat v konci sezony.

V předchozích letech jste hráčům hrozil finančními sankcemi, ale letos jste spíš musel vyplácet prémie, je to tak?
Někteří hráči mají ve smlouvě zakotvené bonusy za postup do play-off, i za vítězství v jednotlivých zápasech. To fungovalo i v minulosti. Pokud jsou bonusy, tak jsou logicky i sankce. Finanční postihy ale letos nebyly vůbec zapotřebí, ani zdaleka jsem nesáhl k nějaké hrozbě snížení platu.