Přitom Ústí nezačalo špatně, na úvodní trefu Znojma odpověděl ještě v první třetině Mikuláš Krbec a stav 1:1 po první části nenasvědčoval, že by se utkání mělo zvrtnout v nějakou exhibici. Jenže domácí ve druhé části smetli Ústí poměrem 6:0, a ačkoliv byla poslední perioda znovu vyrovnaná, z výsledku je nakonec hrozivý debakl s další desítkou na kontě.

„Výsledek odpovídá našemu reálnému stavu,“ nehledal po utkání výmluvy trenér Ústí Marek Vojta. „Pokud nic nezměníme, můžeme už nyní plánovat pořádání zápasů první ligy,“ nebral si servítky. „Máme obrovské rozdíly ve výkonnosti i přístupu jednotlivých hráčů, v tom byl hlavní rozdíl oproti soupeři,“ dodal.

Jeho svěřenci ztratili další důležité utkání a ztráta u dna tabulky je čím dál tím větší. Ačkoliv se v případném play-out hraje série ve dvojicích, současné výkony Ústí zkrátka nemohou fanoušky ani trenéra uspokojovat. Šanci na nápravu mají Ústečtí v sobotu, v televizním utkání vyzvou v 16 hodin na domácí palubovce Otrokovice.

Znojmo - Florbal Ústí 10:4 (1:1, 6:0, 3:3)Branky a nahrávky: 4. Sláma (Krejčíř), 24. Šindelář (Pánek), 25. Číhal (Palát), 31. Sláma (Krejčíř), 32. Kucharič (Salava), 35. Kucharič (Salava), 39. Pánek (Šindelář), 45. Šindelář (Pánek), 51. Novák (Skácelík), 60. Šindelář (Salava) - 11. Krbec (Josef Novák), 44. Chudina (Kopecký), 57. Kolstrunk (Krbec), 60. Procházka (Chudina).
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:2 + Kühnel (UST) 5 minut. Využití: 2:1. Diváků: 302. Střely: 33:24.
Ústí n. L.: Weissgarber (32. Fibiger) - Täuber, Esterka, J. Horák, Stibor, Kühnel - Kužel, Procházka, Kolstrunk Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek Fuchsig, Täuber, Krbec Chudina.