Chlapecké kategorie týmu daly přednost intenzivnímu tréninku, neboť do MČR na trenažeru zbývají jen dva týdny. Trenéři Chemičky tak vyslali na východ Čech jen dívčí minivýpravu a ta se v početném startovním poli rozhodně neztratila.

Vylepšily si osobní maxima

Naopak, všechny závodnice opět vylepšily svá osobní maxima a upevnily si pozice v kvalifikaci pro nadcházející mistrovství ČR, které se koná 13. února v Děčíně.

Nejlépe se prezentovala dorostenka Natálie Schaidtová. Po stříbrné medaili v úvodním kole Českého poháru v Hostivicích a bronzu ve druhém kole v Neratovicích tentokrát převálcovala všechny své soupeřky a zaslouženě vybojovala zlatou medaili!

Kromě vítězství si vytvořila i nový osobní rekord časem 7:26,5 minut a to i přesto, že neměla ve startovním poli žádnou vážnou konkurentku a jela si v podstatě svůj vlastní závod.

Kandidátka na medaili z mistrovství

„Natálka bude jistě jedním z ústeckých želízek v ohni a vážnou kandidátkou na zisk jedné z medailí na mistrovství ČR v jízdě na trenažeru v Děčíně. Nejdůležitější v tuto chvíli je, aby zůstala zdravá. Kolem se šíří chřipková epidemie a loni Natálka před šampionátem onemocněla zápalem plic," připomněla smutný příběh trenérka Lenka Pavlovská.

Nové osobní maximum si v Pardubicích zajela i Andrea Mastíková, která skončila časem 8:04,7 minut na 14. místě. Skvěle jela také stále se zlepšující Lucie Švomová. Mezi juniorkami obsadila desáté místo v novém osobním rekordu 7:50,1 minut.

V závodě veteránů 30-39 let opět zvítězil Stanislav Tykal časem 6:42,2 před Petrem Sentenským, který dosáhl času 6:48,0 minut.