Oba celky mají na střídavé starty několik extraligových hráčů, případně si ve svém středu hýčkají bývalé hokejisty ústeckého Slovanu. I proto šlo o vyrovnanou bitvu, v níž se ale z kraje druhé třetiny ujali Ještěři už dvoubrankového vedení. Vlci, kteří se netají extraligovými ambicemi, ovšem dokázali i díky dvěma přesilovým hrám skóre otočit. Rozhodující trefa byla pro domácí hodně smolná, devět vteřin před koncem trefil šťastně z voleje ze vzduchu míček Baxa, a ten se zastavil až v síti.

„První půle byla od nás doslova tragická. Absolutně bez zápalu, bez emocí. Snažili jsme se krotit vášně, ale možná se nám to povedlo až moc a zaslouženě jsme prohrávali 0:2,“ hodnotil utkání autor vítězné trefy. „Po kontaktní brance jsme začali hrát úplně jinak, byli jsme na koni a podařilo se nám i srovnat. Devět vteřin před koncem se na nás usmálo štěstí a brali jsme tři body.“

Chabařovice - Roudnice B, I. B třída 2021/222
Ztratili jsme dobře rozehraný zápas, litoval po souboji o druhou příčku Nesper

„Zápas byl ze začátku opatrný z obou stran, bylo vidět, že ani jeden tým nechtěl udělat první chybu,“ přidal svůj pohled další z řad vítězů Petr Zdvořáček. „My do zápasu vstoupili slabším výkonem, po obdržené druhé brance se ale naše hra paradoxně zvedla a dokázali jsme vyrovnat. Devět sekund před koncem se na naši stranu přiklonilo štěstí a dokázali jsme duel rozhodnout v náš prospěch,“ souhlasil i on s tím, že v závěru vyhrál spíše šťastnější celek. „Nutno podotknout, že se jednalo zatím asi o náš nejtěžší zápas v sezóně. Ústecké derby se vším všudy, diváci si to museli užít,“ dodal.

SPOKOJENOST ALESPOŇ S VÝKONEM

To na domácí straně logicky panovalo zklamání. „Můžeme být spokojeni s hrou, ve které se objevovaly prvky, jež chceme praktikovat. Po většinu zápasu vypadal náš výkon k světu. Výsledek ale hodně mrzí, šťastný gól soupeře v samém závěru, nemáme ani bod,“ krčil rameny hrající vedoucí Ještěrů Ivan Kučera. „Povedl se nám úvod zápasu, první třetina byla dobrá. I start té druhé byl skvělý, jen škoda, že jsme nedokázali dát o gól nebo dva více, pak by to asi vypadalo jinak,“ smutnil. „Bohužel jsme se místo toho přizpůsobili hře soupeře, přesně tomu, co jsme s nimi nechtěli hrát, co nám moc nesedí, a pramenily z toho zbytečné technické prohřešky či fauly. Těch Vlci využili a nakonec se jim díky tomu povedlo srovnat. Stejné to bylo v závěru, kdy dvacet sekund před koncem uděláme další faul, který pak soupeř potrestal.“

Futsalisté Rapid Ústí nad Labem ilustrační
Svarog veze z Chrudimi cenný bod, třetí výhru oslavil také Rapid

Vlci tak vládnou západní divizi I. ligy, ani po šesti zápasech nenašli přemožitele. Ještěři sice padli už podruhé, stále ale zůstávají druzí a neztrácí naději. „Lepší si takovou smůlu vybrat teď. Věříme, že ty důležitější zápasy s Vlky ještě přijdou,“ dodal na závěr optimisticky Kučera.