Nejúspěšnější byly žákyně, Johana Schořová a Karolína Kukačková v závodě čtyřkajaků na trati 500m spolu s Terezou Tetingerovou (Nymburk) a Bárou Sovovou (Jablonec nad Nisou) v konkurenci osmnácti lodí si dojely pro titul mistryň České republiky. Johana Schořová vybojovala bronzovou medaili na K1 na trati 200m, které se účastnilo 80 děvčat. Na trati 500m dojela na pátém místě. Na deblkajaku na trati 200m s Karolínou Kukačkovou vybojovaly páté místo a na trati 500m se umístily na 9. pozici.

Junior Vít Vohryzka si vedl výborně, na trati 200 m mu jen těsně unikla bronzová medaile – čtvrté místo, na kilometru byl pátý a na trati 500m osmý.

Úspěšná byla také dorostenecká kategorie. Dan Bartoška spolu s Filipem Trnkou (Králův Dvůr) na deblkajaku na trati 500m zajeli páté místo, na kilometru obsadili sedmé místo. Na K1 200m se Dan Bartoška probojoval do finále, kde skončil na 8. místě. Dorostenci Jakub Abraham a Jakub Dlouhý si vedli nejlépe na K2 1000m, kde vybojovali druhé místo ve finále, celkově se umístili na jedenácté pozici.

Finále na K2 vybojovaly dorostenky Karolína Havlatová s Annou Vohryzkovou, na 500m skončily na šesté pozici, na trati 200 metrů byly sedmé.

V kategorii dvanáctiletých dobře závodil Cyril Živný, na kilometrové trati na MK1 vybojoval šesté místo, ve stejné kategorii na trati 500m se probojoval do finále, i zde vybojoval stejné umístění. V dělených závodech jedenáctiletých děvčat vybojovala bronzovou medaili Karolína Šárová na MK1 200m. Pěkné výkony v hromadných kategoriích na deblkajacích předvedla děvčata. Osmé místo vybojovaly Lucka Madlíková s Míšou Líbalovou (Poděbrady) a Karolína Šárová s Emou Šárovou (Loko Bráník).

Autorka: Lída Šolcová