Ve 14.35 dosedla na Letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni linka z Lisabonu, z níž se vyhrnulo i trio letošních zámořských posil ústeckých basketbalistů. "Sešli se v Miami, odkud letěli společně do Lisabonu a pak do Prahy," přiblížil náročný přesun Hrubý. "Bylo velice náročné sem kluky dostat, protože nikdo nebyl schopný odpovědět na základní otázky k tomu, co je potřeba k jejich příletu. Jsme rádi, že i přes složitou byrokracii se nám je sem povedlo dostat, protože chceme mít co nejsilnější tým pro nadcházející ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy, bez výmluv na situaci kolem Covidu," oznámil rázně šéf Slunety.

Všichni zři hráči museli doložit negativní testy na koronavirus, dnes je čeká rychlá aklimatizace na nové časové pásmo a zítra už by měli doplnit Srba Štefana Sajiče, jenž už je v Ústí týden, a připojit v tréninku ke zbytku týmu.

Pro Svejcara jde o známé prostředí, v Ústí načne už čtvrtou sezónu. Ani Autrey nebude úplným nováčkem, v Čechách bude působit už sedmým rokem, poslední dva ročníky strávil u rivala z Děčína. Pro rozehrávače DJ Hanese jde o první českou zkušenost, loni patřil k nejlepším střelcům ligy v Kosovu.