Po novém roce figuroval Ondřej Běhounek na 9. místě republikového žebříčku dospělých. Ve čtyřhře i ve smíšené čtyřhře dokonce až na 24. místě. Na mistrovství České republiky, kam se kvalifikuje jen 32 nejlepších českých hráčů a hráček, tak do Českých Budějovic o víkendu 2. - 4. února neodjížděl jako jeden z favoritů.

Se svou stabilní spoluhráčkou ve smíšené čtyřhře Ivanou Treperovou ale zaznamenali v loňském roce velice solidní výsledky ještě v juniorské kategorii. Zvítězili třeba na prestižní podzimní Grand Prix A v Ústí nad Labem. Na jihu Čech jako nenasazený pár pohodlně prošli do druhého kola soutěže, kde je ale čekal 3. nasazený pár Ehm / Krpatová (TJ Sokol Polabiny Pardubice). Ústecko-pražský pár se ale postaral o první překvapení soutěže, když favority na medaili vyřadil ve dvou setech dvakrát 21:18.

Ve čtvrtfinále je čekali Palán se Zelinkovou z SK Prosek Praha, ale i ty dokázali porazit ve dvou setech. Účast v semifinále znamenala jistotu medaile.

Běhounek s Treperovou ale dokázali souboj o účast v boji o titul zdramatizovat. Druhému nasazenému páru Hubáček / Kozempelová (Meteor Praha / Baník Most) dokázali sebrat druhý set, aby ale nakonec v utkání podlehli 16:21 ve třetím setu.

Ondřeji Běhounkovi se dařilo i ve dvouhře, ve které pronikl až do čtvrtfinále, kde nestačil 3. nasazenému Dvořákovi z Českých Budějovic. Ve čtyřhře bohužel nemohl kvůli nemoci s Běhounkem nastoupit další ústecký Ondřej - Pálinkáš. S náhradním spoluhráčem Jáchymem Gergimovem ze Spojů Praha neměli štěstí na los a ve druhém kole podlehli prvnímu nasazenému páru Kulíšek / Švejda.

Svou premiéru na nejprestižnějším českém badmintonovém turnaji dospělých absolvovala teprve ve svých 17 letech ústecká hráčka Sára Orosová. Kvalifikovala se na poslední chvíli ve dvouhře žen. Po statečném boji ale podlehla ve dvou setech zkušenější Dvořákové z BA Plzeň.

Ústečtí volejbalisté (vlevo) na palubovce Kladno vybojovali nečekaný, ale cenný bod, prohráli po boji 2:3.
Ústí získalo v boji o přežití senzační bod na Kladně. Má cenu zlata, tuší Žaba

„Ústecký badminton patří dlouhodobě k širší české špičce především v žákovských a juniorských kategoriích. Většina talentů bohužel po maturitě mizí studovat do jiných regionů, ze kterých se vrací zpět jen výjimečně. Z medaile Ondry Běhounka máme obrovskou radost nejen kvůli němu samotnému, ale i kvůli jeho mladším spoluhráčům z klubu. Je pro ně motivací a důkazem, že v Ústí nad Labem se dá natrénovat na republikové medaile,” komentoval Běhounkův úspěch jeden z ústeckých trenérů Miroslav Oros.

V badmintonovém klubu Badminton Ústí mají o mladé zájemce o tento sport stále zájem. Nábory probíhají po celý rok - každé pondělí od 16 hodin v hale SPŠ Resslova a ve středu od 16 hodin ve sportovní hale PF UJEP.