"Celkově nejzajímavějším dnem bude asi čtvrtek, případně pátek, kde poplavou naše největší naděje v čele s Darynou Nabojčenko, Vojtou Janečkem a Honzou Šeflem," nastiňuje šéftrenér pořádající Ústecké akademie plaveckých sportů Roman Eckert. Ústecká elita totiž v sobotu odlétá do Bělehradu, kde začne hned v pondělí mistrovství Evropy.

I kvůli tomu bude v Ústí nad Labem chybět nejužší česká plavecká špička jako například Barbora Seemanová. "Jsou tu ale další skvělá jména, Ondřej Gemov nebo Kristýna Horská," láká Eckert i ty diváky, kteří jinak na běžné plavecké závody nechodí. Vstup je navíc po celé čtyři dny zdarma.

Dopoledne od 9 hodin budou k vidění rozplavby, odpolední bloky, startující v 17 hodin s výjimkou neděle, kdy se začíná už v 15.00, nabídnou semifinálové a finálové závody jednotlivých kategorií.

Z domácích plavců nemá limit pro hry v Paříži splněný zatím nikdo, největší naděje se upínají k ústecké Sportovkyni roku 2023 Daryně Nabojčenko na trati 50 metrů volným způsobem. "Všichni ale ladí formu spíš ke zmíněnému evropskému šampionátu, který bude poslední šancí na to kvalifikovat se do Francie," dodává Eckert. "V boji o republikové tituly ale budeme mít 25 našich plavců, takže věřím, že fanoušci si i tak přijdou na své."

Kompletní program mistrovství

close Program letního mistrovství ČR 2024 v plavání v Ústí nad Labem info Zdroj: Ústecká akademie plaveckých sportů zoom_in Program letního mistrovství ČR 2024 v plavání v Ústí nad Labem