„Počítali jsme s tím, že krizová chvilka přijde. Jen jsme si nemysleli, že to bude zrovna s Prahou. Žádný katastrofický dopad to ale mít nebude,“ klidní situaci šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl. „Hráči budou chtít dokázat, že šlo jen o chvilkový výpadek.“

První porážka, navíc s Prahou a ještě k tomu bez získaného bodu. Proč to tentokrát nevyšlo?
Jeli jsme do Prahy s tím, že jsme si vědomi signálu, který nově vniklý tým s posíleným kádrem na začátku soutěže vysílá. Výhra v Liberci a další výborné výkony v nás trošku vzbuzovaly obavu. Přesto jsme chtěli nějaký bod urvat. Sahali jsme po něm, ale nezvládli jsme tři koncovky. Náš výkon nebyl optimální, nedokázali jsme zopakovat excelentní výkon a hru z předchozích třech zápasů. Přesto šlo v koncovce soupeře přehrát a uhrát minimálně bod. Bohužel jsme slabší výkon doplnili i chybami v koncovce, to nás stálo kýžený bodík. Je to nečekaná porážka, to přiznávám.

Jste z nečekané porážky hodně rozladěný?
Nejsem zklamaný. Počítali jsme s tím, že krizová chvilka přijde. Jen jsme si nemysleli, že to bude s Prahou. Ale stalo se a teď nás čeká reparát doma s Brnem.

Jihomoravané v minulém kole smetli Liberec 3:0…
Brno nás na dálku straší. Porazit Duklu 3:0, to je těžký kalibr. Dělá to z Brna mírného favorita. My bychom ale chtěli uhájit domácí neporazitelnost. Brno bude patřit do první pětky, a pokud se tam chceme přiblížit, tak bychom měli doma bodovat.

Může první porážka v sezoně hráče poznamenat?
Zklamání bylo vidět na hráčích i trenérovi, ale katastrofický dopad to mít nebude. Věřím, že se hráči během týdne zkoncentrují a budou to chtít napravit a přesvědčit nejen sebe, že šlo jen o chvilkový výpadek.

I přes nečekané klopýtnutí můžete být s rozjezdem sezony spokojený, že?
Vylosování nám trošku nahrálo, ale museli jsme potvrdit výkonem a naší hrou, že nepatříme ke spodku tabulky. Teď se ukazuje, jak těžké to budeme mít proti soupeřům ze středu tabulky, jako je Praha a Brno. Jak ses tím popereme, tak nás to někam zařadí. Já bych byl rád kolem osmého sedmého místa.