„Tým dolaďujeme. Na příchodu jsou na post smečaře a univerzála Američané. První už hrál ve Španělsku a Finsku, máme na něj reference, druhý je v Evropě nováčkem," řekl v rozhovoru pro Deník manažer Přikryl s tím, že nabídka hráčů ze zahraničí byla a je široká.

Kde všude jste hledali?

Hlavně v Americe, hráči z Evropy jsou limitovaní cenou, nad naše možnosti. Slovenskou cestou už jít nechceme.

Jaká je situace ohledně českého juniorského reprezentanta blokaře Tibitanzla?

Už je u nás, s Českými Budějovicemi jsme se dohodli na ročním hostování s následnou opcí.

Tím je kádr uzavřen?

Hráči z USA by měli být dořešení do konce týdne, je to na dobré cestě. Tým pak chceme ještě doplnit o druhé libero, druhého nahrávače, případně by se hodil další smečař. Tyto posty už nejsou natolik zásadní, aby mohly naše ambice ovlivnit.

Jaké vlastně po záchraně v baráži vaše ambice jsou?
Nechceme hrát o přežití jako poslední tři roky, ale o play off, bavit diváky. Záleží, jak posílí nebo neposílí soupeři kolem 8. až 12. místa. Uvidíme jejich sílu v srpnu.

Kdy nová ligová sezona začne?
Extraliga má stejný model, premiéra nás čeká 15. 10. v Karlových Varech. Dvoukolová základní část, play off nebo play down. Pro dvanáctého baráž.

Dobrý rozjezd pro trenéra Broma, který tam trénoval…
Nyní byl v nemocnici na operaci kotníku, ale vše s ním konzultuji. Intenzivně řešíme každého hráče z nabídky.

Z posledního kádru zůstali jen tři stateční Šulava, Kořínek a Jan Vodvárka…
Nyní víc pracují pro klub než na sobě. Trénují juniory a pomáhají na beach volejbalu, Kolátor a Holek se chystají na mistrovství republiky, středoškolské hry v Brně. Angažují se i u žáků, pro které je to hodně motivující, trénink zkvalitní.

A co hráči, kteří už skončili?
Mach, který tady předvedl kvalitu, je v Příbrami. Odešel výměnou za Kohlmanna. Příbram mu nabídla lepší podmínky a má před sebou kariérní posun, chtěl po pěti letech změnu. Nerozešli jsme se ve zlém, standardní profesionální obchod. U ostatních přehled nemám, možná o ně projeví slabší týmy zájem později.