Ústečtí atleti měli na dosah třetí místo

Ústí nad Labem – Chtělo by se napsat, kdyby vyšla ta štafeta. Ale na kdyby se nehraje, ač předvedli závodníci Athletic Clubu Ústí nad Labem nejpovedenější bodový výkon v prvoligové sezoně, stačil jim jen na páté místo.

18.6.2015

Atlet AC Ústí Jakub Janda vybojoval pro oddíl cenné body za 8. místo v hodu oštěpem a 3. místo ve výšce.Foto: Deník/Rudolf Hoffmann

„Na čtvrtého nám chyběly dva body, na třetího deset. Poprvé jsme ale porazili Liberec," byl spokojený předseda oddílu a závodník Miroslav Vachuta.

Předposlední kolo první ligy hostil Hradec Králové a tamní atletický stadion svědčil ústeckému celku. „Bylo to vydařené kolo, opět jsme se mohli spolehnout na opory," prohlásil Vachuta.

Oporou byl Murín

Tím myslel v obrovské formě závodícího atleta hostujícího z USK Praha Jana Murína, který vyhrál osmistovku a na poloviční trati skončil třetí. „Honza bude mít medailové ambice na MČR. Očekávání splnil Němec Raabe, který byl třetí a druhý. Na svůj nejvyšší bodový zisk dosáhl odchovanec oddílu Josef Posel," chválil Miroslav Vachuta.

Josef Posel se srdnatě pustil do boje hned ve čtyřech disciplínách, z čehož byly dvě štafety. Ještě lépe na tom mohl být tým z krajské metropole, kdyby zvládl lépe skok vysoký a štafetu.

„Nepovedla se nám ani jedna předávka," litoval šéf ústeckého klubu.

I tak se ale družstvo ukázalo v dobrém světle a v posledním kole může pomýšlet na umístění na předních pozicích. „Konečně jsme zabrali, cílem do posledního kola bude dostat se na čtvrté místo, což by byl historický úspěch oddílu," plánoval předseda AC Ústí.

Všem týmům v první lize zatím neohroženě vládne Nové Město nad Metují. „Ukončili nadvládu Liberce, mají polské závodníky a Patryka Bachara. Trošku se mi ale nelíbí, že staví do závodů hodně chodců, takže mají dobrou výchozí pozici," uzavřel povídání Miroslav Vachuta.

1. liga mužů – 3. kolo: 1. Nové Město n. M. 209 bodů, 2. Jablonec n. N. 177, 3. Hradec Králové 143,5, 4. Litomyšl 135, 5. AC Ústí n. L. 133, 6. Liberec 118, 7. Turnov 98, 8. Hvězda Pardubice 38.
Pořadí po 3. kole: 1. Nové Město 24, 2. Jablonec 20, 3. Hradec Králové 19, 4. Liberec 13, 5. Litomyšl a AC Ústí 11, 7. Turnov 7, 8. Pardubice 3.
Umístění závodníků AC Ústí do 3. místa: 400 m: 3. Murín 50,18 sec. 800 m: 1. Murín 1:50,96, 3. Raabe 1:56,72. 1500 m: 2. Raabe 4:08,17. 4×400 m: 3. AC Ústí (Čadek, Posel, Hazer, Murín) 3:39,90. Výška: 3. Janda 1,92 m. Kladivo: 3. Vachuta 52,30 m.

Autor: Jiří Šlaj

18.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
Jiří Drahoš
12

Studenti chtějí na Hradě Drahoše, Zeman si ale polepšil

Nehoda, pod níž se podepsala namrzlá silnice, ilustrační foto.
24

Počet nehod v Ústeckém kraji minulý týden: víc než dvě stovky

Jubilejní Lokomotif Cup rozzáří hvězdy

Ústí nad Labem - Jubilejního pátého ročníku charitativního turnaje Lokomotif Cup se zúčastní i boxerské hvězdy Bytyqi a Šálek či herec Leoš Noha.

Pavel Šporcl: Lidé mají slzy v očích

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Do Ústí veze houslový virtuos Pavel Šporcl své první sváteční album Vánoce na modrých houslích. Koncert je v pátek od 19.30 hodin.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 50. týdnu roku 2017.

Dubí – Je to k neuvěření. V Dubí se stala hrůzostrašně vypadající noční nehoda chodce s autem. Muž po střetu vyletěl několik metrů do vzduchu a skončil na chodníku. Jako zázrakem se mu ale nic vážného nestalo.