„Momentálně panuje v klubu samozřejmě obrovská radost a spokojenost. Byli jsme sice papírovými favority, ale to vám titul nikdy nezaručí,“ líčil viditelně šťastný předseda AC Ústí Miroslav Vachuta. „Spadl mi tak trochu i kámen ze srdce, protože jsme se na případné pořádání baráže dlouho připravovali, jsme rádi, že ne nadarmo,“ dodal vzápětí s vážnějším tónem.

Prvenství v posledním kole v Jablonci se nerodilo snadno, konkurenční Hradec Králové, který jediný ještě mohl Ústí sesadit, se dlouho držel v závěsu, Severočeši ale nakonec zvládli naplnit papírové předpoklady.

Předseda Miroslav Vachuta je oporou mužů AC Ústí v 1. lize.
Baráž o extraligu je jistá. A její pořádání je na dosah!

Nejvíce bodů získal Němec Riedel (33,75), téměř 28 body pak přispěl i mladý skokanský talent Ščerba. Vachutův tým nakonec posbíral 214,5 bodu, Hradec Králové neměl na drtivý finiš soupeře nárok a se 182 body se musel spokojit se stříbrnou příčkou.

Celkově dokázali závodníci Athletic Clubu ovládnout tři ze čtyř prvoligových kol a králem druhé nejvyšší soutěže se tak stali zcela po právu. Do baráže je doprovodí z druhé příčky právě Východočeši, třetí skončil Kolín.