Do mezinárodního juniorském utkání Maďarsko - Česko - Slovinsko - Slovensko v Györu nastoupil osmnáctiletý Filip Kaplan (USK Provod Ústí) a čtvrtým místem v hodu oštěpem za výkon 59.66 m přispěl k vítězství české reprezentace.

Mistrovství Evropy atletů do 23 let se konalo ve švédském městě Gävle, jednadvacetiletý Matěj Ščerba (AC Ústí) zdolal ve finále skoku o tyči jen základní výšku 5.10 m a skončil dvanáctý. Všestranný skokan Matěj Ščerba je stále členem AC Ústí ale trénuje už delší dobu v Praze pod vedením Pavla Berana.

Dorostenecký výběr ČR cestoval k mezinárodnímu čtyřutkání do Trnavy, kde česká družstva zvítězila před Maďarskem, Slovinskem a Slovenskem. Ústecký atlet sedmnáctiletý Martin Veselý (USK Provod Ústí) bodoval třetím místem v trojskoku výkonem 13.96 m.

Trenérem Veselého a Kaplana je Alexej Lesnik, jehož dalším úspěšným svěřencem je vícebojař Filip Najman. Ten jako student Univerzity Karlovy vybojoval při Českých akademických hrách v Brně stříbrnou medaili za hod oštěpem v osobním rekordu 53.87 m.

Dalším významným závodem bude mistrovství republiky mužů a žen, které je připravováno na 26 - 27.7. v Brně.

Autor: Rudolf Hoffmann