„Celou první čtvrtinu jsme ještě byli téměř v tranzitech. Nicméně jsme dneska vyhráli těžký utkání, nebude se tady vyhrávat jednoduše. Velice si toho vážíme, bereme čtvrtou výhru v řadě, což je pro nás po bídném startu 1-5 velmi důležité. Dostáváme se zpět na pozice, ve kterých se chceme pohybovat,“ řekl trenér ústecké Slunety Antonín Pištěcký.

„Naše osobní obrana musí být mnohem lepší. Samozřejmě jsme spolu teprve tři čtyři dny a budeme měnit spoustu věcí jak v útoku, tak v obraně. Ale viděl jsem kluky na tréninku a věřím jim, myslím, že budou mnohem lepší. Musíme zlepšit obranu a soustředit se na jednotlivé věci v ní," uvedl Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno.

„V první čtvrtině jsme na hřiště přišli s nulovou energií. Postupně jsme se potom začali zvedat, hlavně ke konci druhé čtvrtiny. Do druhé poloviny jsme pak vstoupili s pořádnou energií a s tou jsme pak hráli. Myslím, že jsme hráli dobrou obranu," uvedl Devante Wallace, opora ústeckého týmu.

„Zlepšujeme se každým dnem, naše tréninky jsou tvrdší. Taky v útoku jsme šli nahoru. Trenér nám řekl, abychom víc nahrávali a posouvali míč, dostávali se do situací dva na dva, a to jsme dnes skutečně dělali. Náš pohyb v útoku je mnohem plynulejší," dodal Wallace.

Už ve středu 21. listopadu se hraje očekávané derby Ústí nad Labem - Děčín v hale na ústecké Klíši.

NBL, 10. kolo:

egoé Basket Brno – SLUNETA Ústí nad Labem 71:80 (22:21, 37:43, 54:63)
Body: Geiger 18, Keely, Roby a Stegbauer všichni po 12, Jokl 7, Kereselidze a Farský po 5 - Wallace 25, Pecka 19, Stevanovic a Houška po 8, Šotnar a Šmíd po 5, Svejcar a Wisseh po 4, Šteffel 2. Trojky: 34/12 – 24/13. Trestné hody: 9/7 – 15/11. Doskoky: 36 – 34. Osobní chyby: 18 - 16.