Ústeckou oporou by měl být quarterback Thomas Gutierrez Jr. Ten už netrpělivě vyhlíží start sezony a první ostrý zápas. „Už se nemůžu dočkat našeho prvního zápasu. Těší mě myšlenka na sdílení hřiště se spoluhráči a všemi, kteří spolu pracujeme a můžeme společně bojovat o vítězství,“ pravil v rozhovoru pro klubový web.

Sehranost týmů? To byl neměl být problém. „Po všech těch absolvovaných týmových trénincích jsme zjistili, že máme s kluky velmi podobné cíle v tom, čeho chceme letos dosáhnout. V celém našem týmu vidím obrovský pokrok. Kluci tvrdě dřou každý den, hrají jako o život a mají velkou chuť se učit,“ má jasno.

Thomas je v Ústí nad Labem tři měsíce. Rodák z Dallasu si na krajské město musí zvykat. „Život v Ústí je velký kulturní šok pro někoho, kdo vyrůstal v tak velkém městě, jako je Dallas. Každopádně si ale užívám každou vteřinu svého času tady. Kluci mi to velmi usnadnili tím, že mě po Ústí provedli,“ usmíval se.

Ústecká opora se zamyslela i nad rozdílným životem v obou zemích. A samozřejmě porovnal odlišnosti ve sportu, kterým u učaroval. „Řekl bych, že co se týče fotbalového a silového tréninku, je to pro mě pět dní v týdnu velmi podobné. Určitě tu mám ale více volného času, než když jsem studoval na univerzitě,“ konstatoval.

Jak to u cizinců bývá, tak i Gutierrez postrádá na severu Čech ty nejbližší. „Nejvíc mi chybí rodina, hlavně ale domácí kuchyně od babičky a mámy,“ zdůraznil.

Ústečtí američtí fotbalisté mají za sebou také předsezónní kemp. Jak na něj Thomas vzpomíná? Bylo úžasné trávit se spoluhráči více času a být s nimi víc, než jen pár dní v týdnu. Sledovat je v herním zápalu bylo skvělé a nemůžu se dočkat, až začne sezóna,“ dodal na závěr.