Florbalové Ústí jásá. Sedmý a osmý bod do tabulky přidali florbalisté ze Severu Čech proti několikanásobnému mistrovi České republiky, Tatranu Střešovice. Slavnějšího soupeře udolali 7:6 v prodloužení i přesto, že ztráceli už 2:5.

Hosté začali lépe, hned v úvodu se dostali do vedení a první dějství nakonec vyhráli 2:0. Hned po přestávce ale snížil Kolstrunk, na 2:2 srovnal ve 28. minutě Fuchsig. Hosté si ale ještě do konce druhé třetiny nejen že vzali náskok zpět, ale vypracovali si tříbrankové vedení.

MONSTROZNÍ OBRAT

To však začal mazat hned z kraje poslední periody Mikuláš Krbec, jenž si do závěrečné části hry schoval svoji one man show. Nejprve snížil na 3:5, osm a půl minuty před koncem dostal svůj tým na dostřel jediné branky. Už za minutu a půl vypálil přesně Kopecký a bylo vyrovnáno, nalomenému soupeři zasadit tvrdý hák hattrick zakončující Krbec, jenž pouhých 20 sekund po vyrovnávací trefě otočil vývoj utkání a Ústí poprvé v zápase vedlo.

I přes pozdní čas zápasu hnala skvělá divácká kulisa Ústecké za dalšími třemi body, po nedůrazu na brankovišti se ale hostům podařilo vyrovnat. Ústí bylo v závěru lepším mužstvem, Střešovice v poslední třetině přestřílelo, v základní hrací době ale rozhodnout nedokázalo.

TAKHLE PÁLÍ KOPECKÝ

Rozhodnout tak muselo prodloužení. To se hrálo po hokejovém vzoru se třemi hráči na obou stranách, oba týmy ale při zisku balonku odvolávaly brankáře a pouštěly se do powerplay. První šanci rozhodnout měli hosté, kteří orazítkovali břevno domácí svatyně, za což je o minutu později stihl trest.

V čase 64:08 ukončil obléhání hostující svatyně po přesné přihrávce Krbce parádní dělovkou z první Kopecký a Ústí mohlo začít slavit.

"Viděli jsme atraktivní utkání, jenž jsme dokázali urvat na svou stranu díky vůli, jednoduchosti a tlaku do zakončení. Děkuji skvělým fanouškům a soupeři za utkání," zářil po utkání spokojeností trenér domácího celku Marek Vojta. Jeho tým se tak přiblížil na bod předposlednímu Znojmu.

Florbal, Superliga, 15. kolo:
Florbal Ústí - Tatran Střešovcie 7:6pp (0:2, 2:3, 4:1, -1:0p)
Branky a nahrávky: 22. Kolstrunk, 28. Fuchsig (Krbec), 44. Krbec, 52. Krbec, 54. Kopecký, 54. Krbec (J. Horák), 65. Kopecký (Krbec) – 3. Gašparík (Svačinka), 14. Svoboda (Sládeček), 30. Jiř. Kolísko (Langer), 36. Meliš (Brautferger), 37. Langer, 56. Meliš (Brautferger)
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 275.
Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Semerád, J. Horák, Kühnel, Stibor – Täuber, Kužel, Kolstrunk – Vavruška, Josef Novák, Kopecký – Vl. Štorek, Pavelka, Fuchsig – Krbec, Šafařovský.