Sedm desítek cvičenců ústeckého oddílu SKR Sport Union vyjelo, jako již tradičně, na prázdninový Karate kemp do rekreačního střediska Bajtlich v Chřibské.

Ukrajinci a Italové

„Letošní Karate kemp byl rozšířen o účastníky z Ukrajiny a Itálie. Dostali jsme tak možnost nabídnou systém své práce s mládeží i za hranice České republiky," informoval s úsměvem šéftrenér ústeckého klubu Josef Rajchert.

Zásadní body programu zahrnovaly fyzickou přípravu kruhovými tréninky, sportovní přípravu herních forem, relaxační a rehabilitační cvičení. Nechybělo ani plavání, terénní běh či netradiční sportovní disciplíny. Velké popularitě se těšil zejména osmiboj družstev, zahrnující řadu atletických, silových a plaveckých disciplín.

V nabitém programu se podařilo zajistit i přednášku a praktické zkoušky z poskytování první pomoci. „Zde se nám opět zúročila spolupráce s Klinikou úrazové chirurgie Masarykovy nemocnice. Vrchní sestra Soňa Brabcová si tentokrát připravila přímé otázky na loňské účastníky její přednášky. Ti uspěli v demonstračních ukázkách na výbornou," povídal Josef Rajchert.

Praxe z masáže

Stejně tak dopadla i přednáška a praxe z masáže, kterou vedla již po několikáté, rehabilitační fyzioterapeutka Eva Nováková. „Po náročném tréninku je třeba také odpočívat a dát svalům čas a šanci na regeneraci," uvedla Nováková svou přednášku a praktické ukázky auto masáže.

V rámci kempu se mluvilo i o zemi původu tohoto bojového umění. „Probírala se historie karate a proběhla i demonstrace cvičení s japonskými zbraněmi Sai, Nunchaku, Tonfa, Bo a dalšími," dodal na závěr Rajchert.